Accueil » Dom » 3 tipy na čistenie škvŕn od žuvačiek

3 tipy na čistenie škvŕn od žuvačiek

Žuvačky sú praktickým produktom, ktorý je potrebné mať pri sebe, ale čistenie škvŕn Môže to byť naozaj náročné. Našťastie existujú jednoduché metódy a účinné metódy, ako sa ich zbaviť bez poškodenia povrchov.

V tomto článku objavíte 3 tipy pre domácnosť ako vyčistiť škvrny od žuvačiek a získať žiarivý povrch.

Použite za studena na vytvrdnutie žuvačky

Ak sa vám na topánky alebo koberec nalepila žuvačka, chlad môže byť jednoduchým a účinným spôsobom, ako ju vytvrdiť a odstrániť. Umiestnite postihnuté miesto do mrazničky alebo chladničky približne na 15 minút. Keď žuvačka dostatočne stvrdne, mala by sa ľahko odlepiť.

UpozornenieŽuvačka sa stáva veľmi krehkou, preto musíte byť pri jej odstraňovaní opatrní. Taktiež túto metódu používajte len na povrchoch, ktoré nie sú citlivé na chlad.

Potrite olejom a soľou

Môžete trieť žuvačku potrite kombináciou oleja a soli, aby stvrdla. Na tento účel zmiešajte tri diely oleja a jeden diel soli. Potom túto zmes naneste na žuvačku a potrite intenzívne, kým nie je žuvačka tvrdá a ľahko sa s ňou manipuluje.

Čtěte také  Objavte naše tipy na dôkladné čistenie dlaždíc!

Po stvrdnutí žuvačky umyte miesto teplou vodou a mydlom, aby ste odstránili prípadný olej a soľ. Táto metóda môže byť veľmi účinná, ale neodporúča sa na krehké alebo lakované povrchy, pretože môže poškodiť povrch.

Čistenie zmesou na báze octu

Stvrdnuté žuvačky môžete vyčistiť pomocou zmesou na báze octu. Tento veľmi bežný domáci produkt je účinný pri rozpúšťaní a odstraňovaní žuvačiek. Na prípravu tejto zmesi budete potrebovať štvrť šálky bieleho octu, šálku horúcej vody a pol šálky jedlej sódy.

Tieto zložky dobre premiešajte, kým sa jedlá sóda úplne nerozpustí, a potom zmes vylejte na miesto znečistené žuvačkou. Nechajte ju niekoľko minút pôsobiť a potom pomocou špachtle odstráňte žuvačku. Na nasiaknutie prebytočnej tekutiny môžete použiť aj papierovú utierku.

Ak máte koberec alebo tkaninu pokrytú stvrdnutou žuvačkou, môžete použiť aj túto zmes na báze octu. Jemným trením povrchu odstráňte žuvačku a potom ju opláchnite čistou vodou. Po vyčistení a vysušení bude váš koberec alebo tkanina vyzerať ako nová.

Čtěte také  Objavte naše 4 domáce tipy na odstránenie vosku zo sviečok z nábytku a podlahy!

Tu je zoznam položiek, ktoré budete potrebovať na toto čistenie:

    • Biely ocot
    • Horúca voda
    • Sóda bikarbóna
    • Špachtľa
    • Papierový uterák

Vyskúšajte metódu izopropylalkoholu

Izopropylalkohol je vynikajúci prostriedok na odstránenie prilepenej žuvačky. Odporúča sa naliať trochu alkoholu na handričku a jemne ňou pretierať žuvačku, kým nie je dôkladne nasiaknutá. Potom nechajte alkohol pôsobiť niekoľko minút.

Keď žuvačka dostatočne stvrdne, možno ju ľahko odstrániť. Na odstránenie ťažšie odstrániteľných zvyškov žuvačiek môžete použiť aj zubnú kefku. Buďte však opatrní, pretože izopropylalkohol je vysoko horľavý, preto nezabudnite pracovať v dobre vetranom priestore a nepribližujte sa k zdrojom ohňa.

Tradičné metódy odstraňovania škvŕn od žuvačiek môžu byť niekedy komplikované alebo neúčinné. NašťastieNašťastie existujú jednoduché a účinné riešenia založené na výrobkoch, ktoré sa bežne nachádzajú v našich domácnostiach.

3 domáce tipy na odstránenie škvŕn od žuvačiek, ktoré sme práve videli, sú jednoduché na realizáciu a môžu pomôcť získať čistý povrch bez šmúh.

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.