Accueil » Novinky » 3 tipy od profesionálov na zalievanie izbových rastlín počas vašej neprítomnosti

3 tipy od profesionálov na zalievanie izbových rastlín počas vašej neprítomnosti

Izbové rastliny sú veľmi obľúbené ako dekoratívne prvky a vnášajú do domácnosti nádych prírody. Keď ste však na dovolenke alebo v práci, nie je ľahké nájsť správny recept na ich zalievanie.

Rastliny potrebujú špecifické množstvo vody v rôznom čase, a ak jej dostanú málo alebo príliš veľa, ich listy môžu zožltnúť a opadnúť.

Existujú jednoduché riešenia, ako zabezpečiť, aby vaše rastliny dostávali cielenú a presnú závlahu, a zároveň rešpektovať potreby vody vašich rastlín, keď nie ste nablízku. Ak budete dodržiavať tieto tipy, môžete sa tešiť z krásnych a zdravých rastlín.

Tip 1: Umiestnite rastliny do tieňa

Ak ste preč, jedným z najlepších spôsobov, ako zabrániť tomu, aby vaše rastliny príliš trpeli, je umiestniť ich mimo slnka. Priame slnečné svetlo spôsobuje rýchlejšie vysychanie substrátu, čo sťažuje zalievanie. Presuňte preto svoje rastliny na balkón alebo na tienisté miesto v záhrade. Pôda tak bude mať čas medzi zalievaním vyschnúť.

Čtěte také  5 izbových rastlín, ktorým sa darí bez svetla

Tip 2: Používajte súpravy na kvapkovú závlahu

Ďalšou účinnou metódou zavlažovania rastlín bez potreby prívodu vody je kvapková závlaha. Pre tento typ zavlažovacieho systému existuje množstvo príslušenstva vrátane časovača a centrálnej zavlažovacej jednotky. Tieto zariadenia robia presne to, čo od nich chcete: poskytujú rovnomerné, presné zavlažovanie s tým správnym množstvom vody, ktoré dodá vašim rastlinám potravu bez plytvania.

Tip 3: Vyberte si nádoby na vodu

Úsporným spôsobom, ako udržiavať rastliny zavlažované, je používanie nádob so zásobníkom na vodu. Tie sa vyrábajú v rôznych tvaroch a farbách a zvyčajne sú vyrobené z odolného, pevného plastu. Majú dvojité dno, ktoré slúži ako zásobník na vodu. Perforovaná mriežka v dne umožňuje výmenu vody medzi substrátom a nádržou, čo je ideálne pre rastliny, ktoré majú rady vlhkú pôdu.

Ďalšie tipy na zavlažovanie izbových rastlín

Okrem týchto troch hlavných tipov môžete vyskúšať aj iné metódy zalievania izbových rastlín. Na ich zásobovanie vodou môžete napríklad použiť prevrátenú fľašu s vodou, ktorá bude pomaly uvoľňovať vodu a zabráni prílišnému premočeniu pôdy. Môžete tiež nainštalovať mriežku a mulčovací materiál, aby ste udržali vlhkosť a podporili dobrú cirkuláciu vzduchu, čo je ideálne pre tropické rastliny, ako je antúria alebo kaládium dvojfarebné.

Čtěte také  Test rozdielov: Nájdite 3 rozdiely medzi týmito fotografiami za 27 sekúnd!

Nakoniec nezabudnite, že izbové rastliny potrebujú ďalšie živiny. Na udržanie bujného a zdravého rastu bude potrebné vhodné hnojivo. Je však dôležité mať na pamäti, že príliš veľa hnojiva môže spôsobiť nenapraviteľné poškodenie rastlín, preto to s ním nepreháňajte.

Majte na pamäti, že na dosiahnutie uspokojivých výsledkov musíte tieto rady uplatňovať s určitou prísnosťou a rešpektovať potreby rôznych rastlín. Dodržiavajte tieto rady a môžete sa tešiť z krásnych rastlín po celý rok!

Súvisiaci príspevok

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.