Accueil » Novinky » 4 tipy na odstránenie všetkých nepríjemných pachov z chladničky!

4 tipy na odstránenie všetkých nepríjemných pachov z chladničky!

Zbavte sa nepríjemného zápachu v chladničke pomocou týchto 4 jednoduchých a lacných domácich tipov! Praktické a účinné tipy pre zdravú a sviežu chladničku.

Stále vás trápia nepríjemné pachy vašej chladničky? Nestrácajte čas a vezmite veci do vlastných rúk.

Pripravili sme pre vás päť domácich tipov na odstránenie zápachu z chladničky. Objavíte jednoduché a účinné riešenia, vďaka ktorým bude vaša chladnička v krátkom čase opäť krásne voňať.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tidies (@tidies_home_organising)

Používajte sódu bikarbónu

Jedlá sóda je veľmi univerzálny prírodný produkt, ktorý sa dá použiť na čistenie, dezodoráciu a konzerváciu rôznych vecí. Je lacná a ľahko dostupná, čo z nej robí jedno z najlepších riešení na udržanie čistoty a zápachu vo vašej domácnosti.

Jedlú sódu možno použiť na čistenie kúpeľne, rúry a podláh a je veľmi účinná aj pri pohlcovaní pachov v chladničke.

Ak to chcete urobiť, jednoducho nasypte trochu na tanier alebo misku a umiestnite ju do chladničky. Nechajte ju tam niekoľko hodín alebo kým zápach nezmizne.

Čtěte také  Logická výzva: Otestujte si svoje IQ a nájdite kód za menej ako 20 sekúnd!

Jedlá sóda je tiež skvelá na skladovanie potravín. Môžete ňou posypať čerstvé ovocie a zeleninu, aby ste zabránili tvorbe plesní.

Malé množstvo môžete pridať aj do vody, ktorú používate na oplachovanie zeleniny pred jej uskladnením.

Pomôže to udržať potraviny dlhšie čerstvé a predĺži ich trvanlivosť.

Pravidelne čistite chladničku

Pravidelné čistenie chladničky je nevyhnutné na zachovanie kvality a čerstvosti potravín. Dôkladné čistenie môžete vykonávať raz mesačne pomocou jedlej sódy.

Na tento účel vyberte všetky potraviny a police a umyte ich horúcou vodou a jedlou sódou. Keď sú police späť na svojom mieste, vyčistite vnútro chladničky handričkou namočenou v roztoku vody a trochy sódy bikarbóny.

Nezabudnite roztok dôkladne opláchnuť, aby ste zabránili horkej chuti potravín. Nakoniec skontrolujte, či sú všetky časti správne umiestnené, a vráťte potraviny na svoje miesto.

Správne skladovanie potravín

Je dôležité potraviny správne skladovať, aby zostali dlhšie čerstvé a aby sa zabránilo ich kontaminácii baktériami a plesňami. Na skladovanie potravín možno použiť niekoľko techník:

  • Chladenie alebo mrazenie
  • Fermentácia
  • Solenie
  • vyžmýkanie alebo sušenie
  • údenie
  • ocot alebo cukrový sirup
Čtěte také  IQ test: Ktorá z týchto dvoch žien je matkou dieťaťa? Na vyriešenie hádanky máte 10 sekúnd

Tieto metódy zachovávajú výživovú kvalitu a chuť potravín a udržiavajú ich čo najdlhšie čerstvé. Dôležité je aj správne skladovanie potravín podľa odporúčaní výrobcu.

Spracované potraviny by sa mali skladovať vo vzduchotesnej nádobe a surové potraviny by sa mali skladovať v plastovom vrecku v chladničke.

Používajte prírodné produkty na dezodoráciu

Pokiaľ ide o čistenie a odstraňovanie nepríjemných pachov z chladničky, môžete použiť prírodné produkty. Domáce prostriedky môžu byť veľmi účinné pri odstraňovaní silných pachov a osviežovaní.

Do chladničky môžete jednoducho umiestniť misku s jedlou sódou, ktorá pohltí väčšinu nepríjemných pachov. Okrem toho môžete na podlahu umiestniť niekoľko kúskov dreveného uhlia, ktoré veľmi účinne pohlcuje pachy.

Na doplnenie absorpčného účinku môžete použiť bobkový list, tymián alebo rozmarín, ktoré dodajú vašej chladničke príjemnú vôňu. Ako prírodné bieliace a dezodoračné prostriedky môžete použiť aj biely ocot, citrónovú šťavu alebo mletú kávu.

Čtěte také  Zapáchajúci vysávač: ako sa zbaviť týchto nepríjemných pachov?

Nepríjemný zápach chladničky môže byť veľmi nepríjemný a časom má tendenciu sa hromadiť. Našťastie existujú jednoduché a účinné spôsoby, ako tieto nepríjemné pachy odstrániť. Dodržiavaním 4 domácich tipov uvedených vyššie môžete ľahko udržať chladničku sviežu a čistú.

Súvisiaci príspevok

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.