Accueil » Novinky » 5 rastlín, ktoré by ste mali zasadiť vo februári pre krásne kvety v lete.

5 rastlín, ktoré by ste mali zasadiť vo februári pre krásne kvety v lete.

Február a marec sú vhodným obdobím na výsadbu kvetov, ktoré v lete prinesú farby a vôňu. Tu je 5 rastlín, z ktorých si môžete vybrať na vytvorenie pestrej a voňavej záhrady.

Ibištek sýrsky (Hibiscus syriacus) vytvára žiarivé kvety, nechtík vzpriamený (Tagetes erecta) poskytuje žiarivo žltú farbu, floxy (Phlox paniculata) ponúkajú rôzne farby, levanduľa úzkolistá (Lavandula angustifolia) poskytuje jemnú vôňu, zatiaľ čo gaura (Gaura lindheimeri) dopĺňa vašu záhradu svojimi malými bielymi kvetmi.

1. Ibištek sýrsky (Hibiscus syriacus):

Táto rastlina je veľmi nenáročná na starostlivosť a vytvára krásne kvety, ktoré sa otvárajú počas dňa a zatvárajú večer. Ak ho chcete zasadiť, vyberte si slnečné miesto a pripravte pôdu bohatú na organické látky. Dbajte na to, aby bola pôda vždy vlhká, ale nie premočená.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by WWW.HOYA.SK (@hoya.sk.photos.videos)

2. Hvozdík (Tagetes erecta):

Táto rastlina ponúka množstvo jasných, aromatických farieb počas celého leta až do jesene. Majú dobrú drenáž a milujú teplo a priame slnko, aby vytvárali krásne, farebné kvety. Vysaďte ich asi 30 cm od seba, aby sa mohli správne vyvíjať.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Iveta Nagyová (@fotkyzahrady)

3. Flox (Phlox paniculata):

Ide o trvalky, ktoré vytvárajú voňavé trsy drobných kvetov počas niekoľkých týždňov od polovice leta do začiatku jesene, čo z nich robí vynikajúce kvety pre vašu záhradu! Floxy majú rady dobre odvodnenú, ale bohatú pôdu, preto dbajte na to, aby bola pôda po výsadbe stále vlhká, ale nie príliš mokrá, pretože to nemajú rady!

4. Levanduľa úzkolistá (Lavandula angustifolia):

Táto aromatická rastlina nielenže vytvára krásne kvety, ale aj božsky vonia! Na rozdiel od iných rastlín má radšej suchú alebo málo úrodnú pôdu ako pôdu bohatú na živiny, preto si vyberte slnečné miesto, aby ste čo najlepšie využili jej vôňu!

5. Gaura (Gaura lindheimeri):

Táto malá rastlina vytvára krásne ružové zvončeky počas celej jari a leta, ak sa o ňu správne staráte! Na pevné zakorenenie potrebujú dobre odvodnenú pôdu; pravidelne ich zalievajte, ale nedovoľte, aby bola pôda príliš mokrá, pretože to tiež nemajú rady!


S rastlinami, ktoré môžete zasadiť vo februári, budete mať v lete krásne kvety. Tieto kvety nielenže skrášlia vašu záhradu, ale potešia aj oči návštevníkov a vás samotných. Tieto rastliny sú veľmi nenáročné na starostlivosť a rýchlo vyrastú do pestrých a atraktívnych kvetov. Je čas začať s výsadbou už teraz, aby ste si mohli užívať všetku krásu, ktorú tieto rastliny ponúkajú počas celého leta!

Súvisiaci príspevok

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.