Accueil » Novinky » Ako ľahko otvoriť plechovku bez otvárača?

Ako ľahko otvoriť plechovku bez otvárača?

Pozrite si tento jednoduchý tip na otváranie konzerv bez otvárača. Ešte lepšie je zistiť, čo robiť, ak sa otváracia karta odlomila.

Či už ide o konzervu s tuniakom alebo strukovinami, existuje viac ako jeden spôsob, ako otvoriť konzervu, keď nemáte otvárač na konzervy a záklopka je zlomená. S naším dnešným tipom vám to zaberie menej času, než koľko potrebujete na to, aby ste sa dostali cez svoje plechovky. Potrebujete len nôž alebo lyžicu. Postupujte podľa tohto návodu a zistite, ako na to.

Trik s lyžičkou

Ocitnúť sa bez otvárača na konzervy a s hliníkovou plechovkou bez zástavky sa môže stať každému. To, že stojíte pred stenou, však neznamená, že táto dilema nemá riešenie a že skončíte s prázdnym žalúdkom. Môžete ho ľahko otvoriť lyžicou. Pozrite sa, ako na to.

Najprv si musíte vybrať pevnú a stabilnú lyžicu, ktorá sa pri najmenšom tlaku neohne. Uprednostňujte modely bez plastových rukovätí. Potom do okraja plechovky urobte nožom malý otvor s priemerom asi 2 cm. Potom vezmite lyžicu do stredu a umiestnite jej špičku nad otvor. Uistite sa, že konkávna časť lyžice smeruje k vonkajšej strane veka plechovky. Teraz zasuňte lyžicu do štrbiny noža a prechádzajte ňou po obvode plechovky, kým sa nedá úplne vytiahnuť veko.

Čtěte také  Test optických ilúzií očí: Skúste nájsť na tomto obrázku nepárnu papáju

Keď už hovoríme o užitočných kuchynských pomôckach, vedeli ste, že potravinovú fóliu môžete použiť viacerými spôsobmi.

Trik s nožom

Podobne ako lyžicu, aj nôž môžete použiť na otváranie plechoviek bez záložky. Na tento účel si zaobstarajte malý kuchynský nôž so špicatou špičkou. Buďte opatrní, pretože na rozdiel od špičky lyžice so zaoblenými koncami vás táto metóda môže ľahko poraniť. Správne použitie si vyžaduje určitú zručnosť.

Skrinku položte na rovný, pevný pracovný povrch. V jednej ruke držte nôž a v druhej škatuľu. Pokúste sa vytvoriť otvory na okrajoch škatule, jeden po druhom. Potom vložte nabrúsenú čepeľ noža do jedného z vytvorených otvorov a vykonajte pákový pohyb. Potom opatrne zdvihnite veko plechovky. Musíte byť opatrní, pretože tento zubatý kovový kruh vám môže ľahko poraniť ruku.

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.