Accueil » Dom » Ako môžem vyčistiť podlahu pomocou octu a zmäkčovadla?

Ako môžem vyčistiť podlahu pomocou octu a zmäkčovadla?

Hľadáte jednoduchý a úsporný spôsob, ako čistenie podlahy vo vašej domácnosti? So zmesou octu a zmäkčovadla na textílie môžete dosiahnuť pôsobivé výsledky!

V tomto článku, vám vysvetlíme, ako vyčistiť podlahu vo vašej domácnosti pomocou octu a zmäkčovadla. Poskytneme vám aj niekoľko tipy pre ešte lepšie výsledky.

Pripravte si potrebné nástroje

Na prípravu potrebných nástrojov budete potrebovať vedro, metlu a mop. Na vysávanie prebytočných nečistôt a iných častíc môžete použiť aj vysávač. Keď sú tieto nástroje pripravené, môžete prejsť k ďalšiemu kroku.

Zmiešajte ocot a zmäkčovač tkanín

Ak chcete zmiešať ocot a zmäkčovač tkanín, je dôležité pripraviť potrebné nástroje. Na vykonanie úlohy je nevyhnutné umývadlo a vedro na naplnenie vodou. V umývadle zmiešajte rovnaký pomer horúcej vody a bieleho octu, potom pridajte malé množstvo zmäkčovača tkanín.

Potom jednoducho mix jemne premiešajte drevenou lyžicou alebo mäkkou špongiou. Keď je zmes homogénna, môžete prejsť k ďalšiemu kroku.

Čtěte také  Recept na prírodný odpudzovač psov, ktorý zabráni psom močiť pred domom

Naneste zmes na podlahu

Keď je zmes octu a zmäkčovadla pripravená, je čas ju naniesť na podlahu. Prvým krokom je príprava nástrojov, ktoré budete na túto prácu potrebovať:. veľký mopa kefa s tuhými štetinamia metlaa lopata alebo kefa.

Keď sú nástroje pripravené, navlhčite mop v zmesi a krúživým pohybom ho naneste na podlahu. Na ťažko prístupné miesta použite štetinovú kefu alebo drhnúcu kefu.

Potom môžete použiť metlu, aby ste prípravok rovnomerne rozotreli po celej čistenej ploche a odstránili všetky nečistoty v jej dosahu. V prípade väčších a/alebo znečistených plôch možno operáciu opakovať niekoľkokrát, kým sa neodstránia všetky nečistoty.

Tu je niekoľko ďalších tipov, ktoré je potrebné dodržiavať pri nanášaní zmesi na podlahu:

  • Pôdu príliš nezavlažujte: prílišná vlhkosť môže spôsobiť vznik plesní alebo húb.
  • Vždy začnite v rohoch: pretože sa tak ľahšie odstránia nečistoty.
  • Vždy pracujte po malých častiach: Tým dosiahnete vyššiu efektivitu a lepšie výsledky.
Čtěte také  Ako odblokovať sprchu pomocou sódy bikarbóny?

Opláchnite a vysušte podlahu

Po nanesení zmesi octu a zmäkčovadla na podlahu je potrebné dôležité opláchnuť a vysušiť. Na tento účel si musíte pripraviť nástroje vhodné, ako napríklad špongia, vedro naplnené čistým neutrálnym čistiacim prostriedkom alebo vlhká kefa na drhnutie. Podlahu začnite dôkladne čistiť špongiou a jemným trením odstráňte všetky stopy nečistôt. Potom opláchnite vedrom a čistou špongiou. Po dokončení tohto úkonu použite mäkkú handričku, ktorá absorbuje prebytočnú vlhkosť z podlahy. Nakoniec podlahu vysušte čistou, suchou handrou, aby na nej nezostali žiadne stopy vlhkosti. Vaša podlaha je teraz čistá a pripravená na použitie.

Na záver možno konštatovať, že ocot a zmäkčovač textílií sú veľmi účinné prípravky na čistenie podlahu vo vašej domácnosti. Sú ľahko dostupné a lacné, čo z nich robí skvelého spojenca, pokiaľ ide o údržbu vášho domova. Navyše sú prírodné a neobsahujú žiadne chemikálie, ktoré by boli škodlivé pre vaše zdravie. Vďaka týmto domáce tipyČistou a zdravou podlahou vo vašej domácnosti si môžete byť istí!

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.