Accueil » Dom » Ako odblokovať sprchu pomocou sódy bikarbóny?

Ako odblokovať sprchu pomocou sódy bikarbóny?

Ak ste sa stretli s upchatou sprchou, možno ste už vyskúšali rôzne metódy na jeho odblokovanie. Ak sa vám to zatiaľ nepodarilo, neznepokojujte sa.

Existujú jednoduchý trik na odblokovanie sprchy: sóda bikarbóna! V tomto článkuukážeme vám, ako pomocou sódy bikarbóny v niekoľkých jednoduchých krokoch odblokovať sprchu.

Výhody a nevýhody použitia sódy bikarbóny na odblokovanie sprchy

Sóda bikarbóna je univerzálny výrobok, ktorý sa dá použiť na veľké množstvo aplikácií v domácnosti. Pokiaľ ide o odblokovanie vašej sprchy, sóda bikarbóna má niekoľko výhod. Po prvé, je lacná a ľahko dostupná. Navyše je jedlá sóda netoxická a neobsahuje žiadne škodlivé chemikálie.

V neposlednom rade je to prírodné riešenie, ktoré si nevyžaduje použitie žiadnych chemikálií. Sóda bikarbóna však nie je vždy účinná na odblokovanie sprchy. Ak zistíte, že toto riešenie nefunguje, možno budete musieť siahnuť po radikálnejších metódach riešenia problému.

Čtěte také  Ako vyrobiť prírodnú aviváž?

Príprava roztoku jedlej sódy

Jedlá sóda je veľmi účinný prírodný produkt na odstraňovanie upchávok v sprche. Príprava a použitie roztoku je rýchle a jednoduché. Všetko, čo musíte urobiť, je zmiešať jednu šálku sóda bikarbóna na jedna šálka soli a dva litre horúcej vody. Keď je zmes homogénna, je pripravená na aplikáciu na odblokovanie sprchy.

Je dôležité poznamenať, že tento roztok sa môže použiť niekoľkokrát, ak sa uchováva vo vzduchotesnej nádobe.
Na druhej strane sa vždy odporúča pripraviť čerstvý roztok, pretože ten bude na korok pôsobiť rýchlejšie a účinnejšie.

Nanášanie a oplachovanie roztoku

Pred aplikáciou roztoku hydrogenuhličitanu sodného je dôležité chrániť sa použitím rukavíc a masky. Budete tiež potrebovať vedro a lievik, do ktorého zmes nalejete. Potom zmes nalejte do sifónu.. Medzi prípravou a aplikáciou sa odporúča urobiť prestávku, aby zmes mala čas pôsobiť. Po naliatí zmesi naplňte vaňu alebo sprchu veľkým množstvom horúcej vody.

  • Je dôležité, aby ste vaňu alebo sprchu nenaplnili úplne, aby ste sa vyhli riziku pretečenia vody.
  • Po čiastočnom naplnení vane alebo sprchy vodu jednoducho vypustite.
Čtěte také  Ušetrite peniaze používaním guľôčok z hliníkovej fólie: Jednoduché tipy pre domácnosť

Vo vode môžu byť ešte stále prítomné častice, bude však potrebné opätovné prepláchnutie, aby sa zabezpečilo odstránenie všetkých častíc a úplné odblokovanie sifónu.

Bezpečnostné opatrenia pri odblokovaní sprchy

Predtým, ako začnete odblokovať sprchu, mali by ste vedieť niekoľko vecí niekoľko bezpečnostných opatrení aby ste sa vyhli nepríjemným prekvapeniam. V prvom rade sa uistite, že sa vyhnete akémukoľvek kontaktu s roztokom, a to tak, že budete nosiť rukavice a ochranné okuliare. Po druhé, vždy sa odporúča používať výrobky špeciálne určené na odblokovanie odtokov, a nie sódu bikarbónu.

Sóda bikarbóna môže byť korozívna a poškodiť niektoré časti systému. Nakoniec, ak sa rozhodnete pre sódu bikarbónu, nezabudnite zrieďte prášok v dostatočnom množstve horúcej vody, aby sa znížilo riziko poškodenia. Po vykonaní týchto krokov ste pripravení na odblokovanie sprchy.

Jedlá sóda je jednoduchý a lacný nástroj na odblokovanie sprchy. Je veľmi jednoduché ho nájsť a použiť, ale nevyrieši všetky problémy s upchatím. Ak sóda bikarbóna nefunguje, je vhodné obrátiť sa na odborníka, aby vykonal ďalšiu kontrolu a našiel trvalejšie riešenie.

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.