Accueil » Dom » Ako odstrániť čiernu farbu zo dna toalety a dosiahnuť, aby bola žiarivo čistá?

Ako odstrániť čiernu farbu zo dna toalety a dosiahnuť, aby bola žiarivo čistá?

Už vás nebaví neustále čistenie toalety na odstránenie čiernych a lesklých povrchov? Nemajte obavy: existujú domáce tipy ľahko realizovateľné, aby vaše toalety získali čistotu a lesk, na ktoré budete hrdí.

V tomto článku sa podelíme o niektoré tipy pre domácnosť ako odstrániť čiernu farbu a dodať vašej toalete lesk.

Použite zmes hydrogenuhličitanu a octu

Jedlá sóda je jedným z najúčinnejších produktov na čistenie a údržbu toalety. Je nielen lacná, ale aj veľmi jednoduchá na použitie. Na dosiahnutie najlepších výsledkov zmiešajte rovnaké diely jedlej sódy a bieleho octu.

Túto zmes potom nalejte do toalety a nechajte ju pôsobiť hodinu pred opláchnutím špongiou a teplou vodou. Mali by ste zaznamenať výrazné zníženie škvŕn a usadenín vodného kameňa na vašej toalete. Zmes hydrogenuhličitanu a octu je teda veľmi praktickým nástrojom na údržbu vašej kúpeľne.

Použite amoniak

Amoniak je veľmi užitočný čistiaci prostriedok na odstránenie vodného kameňa. Je veľmi účinný, ale musíte si dať pozor, aby ste ho nepoužili príliš veľa, pretože ak je príliš koncentrovaný, môže poškodiť povrchy. Ak chcete odstrániť vodný kameň, zmiešajte jednu šálku amoniaku s polovicou šálky vody.

Čtěte také  Tipy na čistenie: údržba kuchynského odsávača pár z nehrdzavejúcej ocele!

Použite čistú handričku a namočte ju do roztoku. Potom vyčistite príslušné povrchy. Ak chcete, môžete tiež pridať do roztoku pridajte niekoľko kvapiek mydla. To pomôže ľahšie odstrániť zubný kameň a dodá mu lesk.
Po dokončení čistenia povrchov, utrite Opatrne utrite miesto, aby ste odstránili všetky zvyšky amoniaku alebo mydla a dôkladne opláchnite teplou vodou. Po dôkladnom vysušení všetkých povrchov sa im vráti pôvodný lesk.

Na odstránenie vodného kameňa použite prípravok na báze kyseliny

Vodný kameň je nahromadený vodný kameň, ktorý sa môže ťažko odstrániť. Existuje niekoľko spôsobov jeho odstránenia vrátane použitia výrobku na báze kyseliny. Tento výrobok je veľmi účinný, pretože veľmi účinne rozpúšťa usadeniny vodného kameňa.

Pri jeho používaní je však potrebné dbať na opatrnosť. Je dôležité prečítať si a dodržiavať pokyny uvedené na obale výrobku. Odporúča sa tiež nosiť rukavice a ochranné okuliare, aby ste sa chránili pred prípadným postriekaním.

  • Navlhčite povrch, ktorý sa má čistiť.
  • Naneste prípravok, pričom dbajte na to, aby ste ho nenaniesli príliš veľa.
  • Nechajte pôsobiť niekoľko minút.
  • Dôkladne opláchnite čistou vodou.
Čtěte také  Ako prirodzene vyčistiť kuchynské skrinky?

Ak vodný kameň odoláva, môžete operáciu zopakovať. Nepokúšajte sa však použiť niekoľko prípravkov súčasne, pretože hrozí riziko trvalého poškodenia príslušných povrchov. Po skončení čistenia opäť dôkladne opláchnite, aby ste odstránili všetky zvyšky prípravku.

Používajte komerčný čistiaci prostriedok na toalety

Ďalším veľmi účinným spôsobom odstránenia škvŕn od vodného kameňa a vápna z toaliet je použitie komerčný čistiaci prostriedok na toalety. Tieto výrobky sú špeciálne navrhnuté na čistenie a odstraňovanie vodného kameňa z povrchov a ľahko sa aplikujú.

Jednoducho nalejte výrobok na steny toalety a nechajte ho pôsobiť určitý čas podľa pokynov výrobcu. Potom jednoducho opláchnite čistou vodou, aby ste dokončili čistenie. Výsledok je vo všeobecnosti pôsobivý a veľmi uspokojivý.

Komerčné čistiace prostriedky na toalety sa zvyčajne skladajú zo zmesi niekoľkých silných chemických látok, ktoré môžu byť pri neopatrnom používaní nebezpečné. Preto je dôležité starostlivo dodržiavať pokyny výrobcu a prijať potrebné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad nosenie ochranných rukavíc a okuliarov. Odporúča sa aj dostatočné vetranie.

Čtěte také  Tipy na čistenie varnej dosky bez námahy!

Použitím týchto domáce tipy jednoduché a dostupné pre každého, budete mať čoskoro bezchybnú, lesklú toaletu. Je dôležité udržiavať toaletu čistú a hygienickú, aby ste zabránili množeniu mikroorganizmov a iných baktérií. Preto neváhajte a pravidelne ich aplikujte, aby bola vaša kúpeľňa zdravá a žiarivá.

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.