Accueil » Dom » Ako odstrániť škvrny od vína z trička alebo iného odevu?

Ako odstrániť škvrny od vína z trička alebo iného odevu?

Vyliali ste víno na nový koberec? Hľadáte spôsob, ako odstrániť škvrny od vína ? Nebojte sa, existuje niekoľko domácich trikov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa ich. V tomto článku vám vysvetlíme, ako odstrániť Škvrny víno s domáce tipy jednoduché a účinné.

Identifikujte škvrnu od vína

Na odstránenie škvrny od vína je dôležité ju najprv identifikovať. Podľa Pozorne si prezrite tkaninuMali by ste sa pozrieť na farbu a veľkosť škvrny. Ak je svetlejšia a rozprestiera sa na veľkej ploche, môže to znamenať, že je stará a ťažšie sa odstraňuje.

A čerstvá škvrna bude tmavšia a ľahšie sa ošetrujeale v tomto prípade je dôležitý čas, pretože ak sa škvrna okamžite neošetrí, môže sa rozšíriť.

Pripravte si zmes na odstránenie škvrny

. proces Proces čistenia sa začína identifikáciou škvrny od vína. Po lokalizácii škvrny je čas pripraviť zmes na jej odstránenie. Najúčinnejšou zmesou na odstránenie škvŕn od vína je studená voda a malé množstvo tekutého alebo práškového bielidla.

Čtěte také  Ako prať bundy a kabáty v práčke, aby zostali ako nové?

Na začiatok nalejte na škvrnu trochu studenej vody a pridajte bielidlo. Zložky dobre premiešajte lyžicou, kým sa úplne nerozpustia. Mali by ste získať hladký roztok, ktorý sa dá ľahko naniesť na odev.

Oblečenie vyperte so zmesou

Aplikujte zmes a vyperte odev špongiou alebo plastovou kefou. Ak škvrna úplne nezmizne, operáciu opakujte, kým sa škvrna úplne neodstráni. Odporúča sa :

  • Pred začatím práce navlhčite odev
  • Použite mechanické pôsobenie pomocou kefy alebo špongie
  • Krúživým pohybom odstráňte celú škvrnu
  • Oblečenie opláchnite čistou vodou

Po nanesení zmesi je dôležité odev dobre opláchnuť uterákom, aby sa zabránilo tomu, že zvyšky zostanú impregnované do vlákien tkaniny. Po tomto kroku môžete na dokončenie procesu prania použiť sušičku.

Ukončite posledným krokom čistenia

Po vypraní odevu so zmesou na odstraňovanie škvŕn je čas na záverečný krok čistenia. Skontrolujte, či škvrna úplne zmizla. Ak nie, zopakujte predchádzajúce kroky.

Čtěte také  Babičkine najlepšie prostriedky na odstránenie odolného vodného kameňa z kachličkových podláh!

V opačnom prípadeAk nie, odporúča sa opláchnuť odev čistou vodou, aby sa odstránili všetky stopy chemikálie a odstránil sa zápach.

Po vykonaní tohto úkonu vysušte odev na vzduchu alebo v bubnovej sušičke podľa údajov na štítku výrobcu. Aby ste zabezpečili čistotu a dlhú životnosť Je dôležité používať výrobky, ktoré sú vhodné pre danú tkaninu, a dodržiavať pokyny výrobcu.

V súhrne je možné odstrániť škvrny od vína s domáce triky. Použitie bežných ingrediencií, ako je ocot, jedlá sóda, citrón a soľ, môže pomôcť vyriešiť tento problém. Pred použitím niektorého z týchto výrobkov na veľkej ploche je dôležité vyskúšať ho na malej ploche.

Okrem týchto domácich tipov sa odporúča využiť profesionálne čistenie, ak škvrna nevychádza alebo sa ťažko odstraňuje.

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.