Accueil » Novinky » Ako odstrániť zlepené sklo?

Ako odstrániť zlepené sklo?

Zložili ste si omylom okuliare a teraz ich nechcete dať dole? Nemajte obavy. Existuje viac ako jeden trik, ako to napraviť.

Ukladanie a ukladanie pohárov na seba je zvykom mnohých z nás. Určite to ušetrí miesto v špajzi. Tento trik však nie je bez rizika. Môže sa stať, že pri vyberaní sa vám okuliare zaseknú a vy ich nemôžete vybrať jeden po druhom. Je to veľmi častá dilema, ale našťastie má riešenie. Existuje viac ako jeden trik na uvoľnenie okuliarov. Tu sú niektoré z nich.

Riešenie pre umývadlo s horúcou vodou

Ak máte dva alebo viac pohárov položených na sebe, v prvom rade ich netiahnite od seba silou. Mohlo by dôjsť k ich rozbitiu a úlomky skla by vás mohli poraniť. Ak ich chcete bezpečne odstrániť, môžete vyskúšať metódu umývadla s horúcou vodou.

Spodný pohár ponorte do misky a do horného pohára vložte kocky ľadu. To spôsobí tepelný šok, ktorý spôsobí rozbitie oboch pohárov. Ide o veľmi účinné riešenie pre vaše sklenené nádoby. Nie je však vhodný na modely kryštálov kvôli tenkosti materiálu.

Čtěte také  Otestujte si oči pomocou tohto obrázka Nájdite slovo strmý medzi spánkom za 15 sekúnd

Roztok rastlinného oleja

Ďalší trik spočíva v tom, že okraj spodného skla natriete a namažete trochou oleja zo semien. Potom sa pokúste vytlačiť hornú časť pomalými krúživými pohybmi okolo naolejovanej oblasti. Mali by ste sa pokúsiť rozotrieť výrobok po styčnej ploche medzi oboma okuliarmi ich nakláňaním vo všetkých smeroch. Ak je to potrebné, môžete použiť nôž, aby ste olej rozmiešali medzi dvoma pohármi. Postupujte opatrne, aby ste sa vyhli zraneniu. Postupujte postupne, až kým nebude možné odstrániť horné sklo.

Roztok prostriedku na umývanie riadu

Ide o techniku, ktorá sa riadi rovnakým princípom ako technika s olejom zo semien. Mali by ste postupovať rovnako, ale dávajte pozor, aby ste nepoužili príliš veľa. Zabránite tak tomu, aby sa okuliare stali príliš klzkými a vykĺzli vám z prstov. Aby ste tomu zabránili, môžete ich podržať tak, že ich zabalíte do hrubej látky. Mali by ste tiež vedieť, že prostriedok na umývanie riadu vám môže v kuchyni pomôcť aj iným spôsobom. Môžete ho napríklad zmiešať s inými produktmi, aby ste účinne vyleštili panvice.

Čtěte také  Optická ilúzia Nájdi rozdiel: Ak máte bystré oči, nájdite rozdiel medzi dvoma obrázkami do 18 sekúnd?

Či už sa rozhodnete použiť panvicu s vodou, alebo metódu s mazivom, vždy nezabudnite postupovať pokojne a opatrne.

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.