Accueil » Novinky » Ako prať bundy a kabáty v práčke, aby zostali ako nové?

Ako prať bundy a kabáty v práčke, aby zostali ako nové?

Naučte sa bezpečne prať páperové bundy a kabáty v práčke pomocou týchto jednoduchých a účinných domácich tipov. Zistite, ako predĺžiť životnosť svojich obľúbených vecí!

Je dôležité starať sa o bundy a kabáty, pretože ich nosíme často počas celého roka. Tieto odevy sú zvyčajne vyrobené z materiálov, ktoré dobre neznášajú intenzívne pranie.

Našťastie je možné ich bezpečne a účinne vyprať v práčke. V tomto článku vám poskytneme tipy, ako efektívne prať páperové bundy a kabáty v práčke.

Ochrana a príprava páperových búnd a viest

Aby ste sa vyhli nepríjemným prekvapeniam pri praní páperových búnd a viest, mali by ste najprv vykonať niekoľko preventívnych opatrení. Pred vložením do práčky skontrolujte, či na nich nie sú škvrny alebo nečistoty, ktoré je potrebné ošetriť.

Veľmi dôležité sú aj štítky, na ktorých by ste si mali pozorne prečítať, či sa môžu prať ručne alebo v práčke. Ak je vaša páperová bunda vyrobená z páperia, všetky zipsy a vrecká by mali byť pred vložením do práčky uzavreté. A napokon, najlepšie je prať ich naruby, aby sa látka nepoškodila.

Čtěte také  Valentín: 4 dobré dôvody, prečo tento rok neoslavovať

Používajte správne nastavenia práčky

Pri praní páperových búnd a kabátov je dôležité zvoliť správne nastavenie práčky. Musíte určiť typ tkaniny a úroveň znečistenia, aby ste mohli použiť vhodný cyklus. Väčšina búnd je vyrobená z polyesteru a nylonu, preto sa odporúča použiť jemný, chladný cyklus.

Ak je bunda alebo páperová bunda veľmi znečistená, môžete použiť horúci cyklus, ale uistite sa, že stroj nepreťažujete, aby ste nepoškodili tkaninu. Nezabudnite tiež pridať vhodný prací prostriedok, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky.

Vedieť, čo pri praní nerobiť

Pri praní páperových búnd a kabátov sa treba vyhnúť určitým postupom, aby ste ich udržali v dobrom stave. Po prvé, nemiešajte ich s hrubým oblečením alebo obuvou, ktoré by ich mohli poškodiť. Okrem toho sa odporúča neprať páperové bundy a kabáty v príliš horúcej alebo príliš studenej vode, pretože to môže poškodiť tkaninu.

Takisto by ste sa mali vyhnúť ich žehleniu, pretože to poškodí nepremokavú vrstvu. Nakoniec je dôležité nepoužívať drsné chemikálie, pretože by to mohlo poškodiť tkaninu a farbu. Tu je zoznam vecí, ktorým sa treba vyhnúť pri praní páperových búnd a kabátov:

  • Miešanie s hrubým oblečením alebo obuvou
  • pranie v príliš horúcej alebo príliš studenej vode
  • žehlenie
  • Používanie drsných chemikálií
Čtěte také  Test osobnosti: Vyberte si symbol a zistite, čo vás čaká v blízkej budúcnosti.

Tipy na udržanie vzhľadu páperových búnd a kabátov ako nových

Nie je vždy jednoduché udržať bundy a kabáty v perfektnom stave. Niekoľko jednoduchých tipov vám však môže pomôcť zachovať ich vlastnosti a zabezpečiť, aby boli rovnako pekné a mäkké ako v prvý deň.

Prvou radou je pravidelne ich čistiť mäkkou kefou, aby ste odstránili nečistoty, prach, žmolky a vlasy. Na tento účel je najlepšie použiť tuhú kefu na vlnené predmety a štetinovú kefu na páperové alebo perové predmety.

Po druhé, je dôležité udržiavať svoje vybavenie. Raz ročne skontrolujte všetky švy, zipsy a okraje, aby ste sa uistili, že sú v dobrom stave a nemajú žiadne trhliny alebo odlupovanie. Ak áno, je čas podniknúť kroky na výmenu alebo opravu týchto častí.

Nakoniec, ak bundy a kabáty skladujete dlhší čas, uistite sa, že sú pred odložením čisté. Zvážte aj používanie látkových vriec, ktoré ich budú chrániť pred vlhkosťou a nečistotami počas celého roka.

Čtěte také  Logický a inteligenčný test: Dokážete vyriešiť túto hádanku?

Dodržiavaním týchto jednoduchých tipov môžete ľahko udržať svoje páperové bundy a kabáty dlhšie ako nové a ešte viac si ich užiť!

Púzdrové bundy a kabáty možno účinne prať v práčke. Oblečenie by sa malo prať s jemnými prostriedkami a pri vhodných teplotách. Okrem toho je dôležité zvoliť jemný cyklus, aby sa oblečenie nepoškodilo.

Dôležitú úlohu pri trvanlivosti a starostlivosti o páperové bundy a kabáty môže zohrávať aj sušenie. Dodržiavaním týchto jednoduchých tipov máte všetko, čo potrebujete na úspešnú starostlivosť o páperové bundy a kabáty.

 

 

Súvisiaci príspevok

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.