Accueil » Dom » Ako prirodzene odpudiť a vyplašiť myš?

Ako prirodzene odpudiť a vyplašiť myš?

Myši sú veľmi bežné malé hlodavce, ktoré sa môžu ľahko dostať do vášho domova a spôsobiť vám nepríjemnosti. Ak ste mali tú smolu, že vám po kuchyni behala myš, možno ju budete chcieť čo najskôr odstrániť.

Našťastie existujú prírodné metódy na odpudzovanie a odháňanie myší bez použitia chemických a toxických metód. V tomto článku sa s vami podelíme o niektoré tipy pre domácnosť na prirodzené odpudzovanie a odháňanie myší.

Používajte bylinky a korenie na odpudzovanie myší

Bylinky a korenie môžu byť účinnou metódou odpudzovania myší. myši. Ide o prírodnú alternatívu, ktorá nie je škodlivá pre životné prostredie a jej použitie je veľmi jednoduché. Napríklad kajenské korenie je vynikajúci repelent pre myšiktorý hlodavce desí svojou silnou, štipľavou chuťou.

Môžete ním posypať tmavé kúty, kde máte podozrenie na výskyt hlodavcov. myšialebo ho dokonca zmiešajte s olejom a rozotrite okolo trhlín alebo otvorov, ktoré by mohli používať myši. Môžu sa použiť aj iné bylinky a koreniny, napríklad bazalka, cesnak, rozmarín, mäta pieporná a škorica.

Čtěte také  Objavte naše tipy na čistenie strieborných predmetov pomocou sódy bikarbóny!

Vyrobte si prírodné pasce na chytanie hlodavcov

Pasce na myši sú účinným spôsobom odchytu hlodavcov. Je to veľmi obľúbená technika, pretože sa ľahko nastavuje a dá sa prispôsobiť vašim potrebám. Pasce na myši možno vyrobiť z každodenných materiálov, ako sú plechovky, plastové fľaše, kartónové rúrky alebo kartónové škatule. Môžete si tiež vyrobiť vlastnú pascu pomocou rybárskeho vlasca a niekoľkých kúskov potravy. Po nastražení pasce stačí počkať a pravidelne sledovať, či sa myš chytila. Ak áno, môžete ju potom vypustiť na bezpečné miesto mimo vášho domova. Na odpudzovanie hlodavcov si môžete vyrobiť aj pascu s esenciálnym olejom. Vezmite niekoľko kvapiek esenciálneho oleja a nastriekajte ho okolo domu a na miesta, kde sa myši pravdepodobne schovávajú. Majte však na pamäti, že tento postup nie je účinný na myši, ktoré už osídlili váš dom.

Chráňte myši pred prírodnými výrobkami pre domácnosť

Prírodné výrobky pre domácnosť môžu byť účinným spôsobom, ako udržať myši preč bez použitia toxických chemikálií. Môžete použiť esenciálne olejektoré sú veľmi silné a odpudzujú hlodavce. Môžete ich nastriekať na strategické miesta, ako sú skrine a tmavé kúty. Ďalším veľmi účinným prírodným produktom je hnedý cukor. Tento hnedý cukor možno zmiešať so sódou bikarbónou a vytvoriť tak pastu, ktorá bude veľmi odpudzovať myši. Tu je niekoľko ďalších prírodných produktov, ktoré môžete použiť na odohnanie myší:

  • Biely ocot
  • Cibuľové a cesnakové šupky
  • Výrobky z mätového oleja
  • Aromatické bylinky ako rozmarín a tymián
Čtěte také  ako správne čistiť okenice?

Okrem toho môžete okolo domu umiestniť aj fyzické zábrany, napríklad okenné parapety alebo zábrany okolo potrubia. Tieto bariéry môžu byť veľmi účinné pri udržiavaní myší mimo vášho domu.

Objavte účinné spôsoby, ako odplašiť myši

Na stránke najviac ľudia si myslia, že je nemožné odpudiť myši bez použitia chemikálií alebo pascí. Existuje však niekoľko prírodných metód, ktoré môžu byť veľmi účinné. Použitie stránky bylinky a korenie je vynikajúcim spôsobom, ako odplašiť myši, pretože majú odpor k silným pachom.

Na odpudzovanie hlodavcov sú veľmi užitočné najmä paprika, rasca a cesnak. Môžete tiež použiť biely ocot na vytvorenie zapáchajúcich priestorov, ku ktorým sa myši nechcú priblížiť. Napokon, ďalším veľmi účinným prírodným prostriedkom je posypať dom paprikou.

Na záver je možné úspešne odpudiť a odplašiť prirodzene Myši možno odpudzovať a plašiť prirodzene pomocou domácich trikov. Veľmi účinné môžu byť jednoduché prostriedky, ako napríklad použitie éterických olejov, fyzických bariér alebo ultrazvukových zariadení. Je teda možné vyhnúť sa používaniu chemických látok, ktoré sú škodlivé pre vaše zdravie a životné prostredie.

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.