Accueil » Dom » Ako si vyrobiť vlastný prací prostriedok?

Ako si vyrobiť vlastný prací prostriedok?

Výroba vlastného prostriedku na umývanie riadu sa môže zdať ako zložitá a zdĺhavá úloha, ale v skutočnosti je to oveľa jednoduchšie, ako si myslíte! Stačí niekoľko jednoduchých ingrediencií a cenovo dostupné, môžete si vytvoriť čistiaci prostriedok na riad, ktorý je nielen účinný, ale aj udržateľný a šetrný k životnému prostrediu.

V tomto článku vám poskytneme niekoľko tipy ako si vyrobiť vlastný prostriedok na umývanie riadu Domov. Tak nás sledujte a zistite, ako na to!

Ktoré zložky by som mal použiť?

Domáci prostriedok na umývanie riadu je prírodný, úsporný výrobok, ktorý čistí riad bez pridania chemikálií. Na jeho výrobu potrebujete správne ingrediencie: vodu, prírodné a ekologické mydlo na umývanie riadu, sódu bikarbónu, citrónovú šťavu a esenciálny olej. Na získanie účinnej zmesi je dôležité použiť správne pomery.

Čtěte také  Ako prirodzene vyčistiť kuchynské skrinky?

Príprava zmesi

Pred naplnením nádoby domácim prostriedkom na pranie si najprv musíte pripraviť zmes. Na to budete potrebovať ingrediencie ktoré ste vybrali. V nádobe, zmiešajte 200 ml vody a 20 ml kokosového oleja a dbajte na to, aby sa dobre spojili.

Keď máte homogénnu zmes, môžete pridať 20 ml kyseliny citrónovej a 5 ml ricínového mydla alebo mydla Marseille. Dobre premiešajte, aby ste získali mliečny roztok. Potom nechajte niekoľko minút odstáť, aby sa prísady sú dobre integrované.

Plnenie kontajnera

Keď je zmes pripravená, je čas naliať ju do nádoby. Môžete si vybrať nádobu . plastové alebo dokonca sklenené. Rozhodnite sa však pre kontajner so spoľahlivým vzduchotesným uzáverom. Ak chcete naplniť NádobaMôžete použiť odmerku alebo striekačku. Keď sa nádobu . Keď je nádoba plná, zatvorte ju a zľahka pretrepte, aby sa zložky premiešali.

Čtěte také  Aké prírodné produkty môžete použiť na odstránenie mastnoty z kuchyne?

Je dôležité nádobu pred a po naplnení dobre vyčistiť, aby sa zabránilo akejkoľvek forme kontaminácie. Tu je niekoľko tipov:

  • Dezinfikujte horúcou mydlovou vodou.
  • Opláchnite čistou vodou.
  • Utrite mäkkou handričkou.
  • Nechajte uschnúť na vzduchu.

Teraz ste pripravení na uskladnenie výrobku!

Uchovávanie domáceho pracieho prostriedku

Na uskladnenie domáceho pracieho prostriedku je dôležité umiestniť ho do vzduchotesnej nádoby. Použite sklenenú alebo plastovú nádobu ktorá sa dá riadne uzavrieť. Po príprave umývacieho prostriedku a jeho naliatí do nádoby ju umiestnite na chladné a tmavé miesto. Mali by ste sa vyhnúť priamemu slnečnému žiareniu pretože to môže ovplyvniť kvalitu výrobku. Umývací prostriedok môžete tiež umiestniť do skrine alebo skrinky.

Domáci prostriedok na umývanie riadu môžete uchovávať až do 4 týždneale odporúča sa použiť ho pred týmto dátumom. Pred každým použitím je dôležité nádobu dobre pretrepať, pretože zložky sa môžu oddeliť. Ak spozorujete nezvyčajný zápach alebo farbu, prací prostriedok zlikvidujte a pripravte nový.

Čtěte také  Recept na prírodný odpudzovač psov, ktorý zabráni psom močiť pred domom

Na stránke . proces výroba domáceho pracieho prostriedku je pomerne jednoduchá a úsporná. Zároveň znižuje vašu ekologickú stopu a poskytuje netoxický, zdravý a účinný výrobok. Môžete si teda užívať výhody domáceho pracieho prostriedku bez obáv zo zložiek, ktoré sú škodlivé pre životné prostredie a vaše zdravie.

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.