Accueil » Dom » Ako vyčistiť a vyprať sprchový záves?

Ako vyčistiť a vyprať sprchový záves?

Ak máte sprchové závesy, ktoré potrebujú trochu TLC, ste na správnom mieste. V tomto článkuo niektoré sa podelíme triky na efektívne čistenie a pranie sprchových závesov.

Či už ide o jednoduché čistenie alebo vážnu premenu, ukážeme vám, ako to urobiť čo najlepšie. Tak čítajte pozorne tie rady Naučte sa, ako sa starať o svoj sprchový záves!

Príprava sprchového závesu

Pred začatím procesu čistenia a údržby sprchového závesu je nevyhnutné ho správne pripraviť. Prvým krokom je odstrániť záclonu z podnosu alebo tyče a zavesiť ju na šnúru alebo vešiak, aby sa vysušila a rozložila.

Keď je záclona úplne suchá, dôkladne ju skontrolujte, či na nej nie sú škvrny, poškodené popruhy alebo uvoľnené háčiky. Ak spozorujete nejaké problémy, je najlepšie kúpiť si novú záclonu predtým, ako sa pokúsite vyčistiť starú. Keď je záclona pripravená na čistenie, môžete prejsť na ďalší krok.

Čtěte také  Ako môžete znížiť nepríjemné pachy v kuchyni?

Čistenie vodou a mydlom

Čistenie mydlom a vodou je prvým krokom k udržaniu čistoty vášho sprchového závesu. Použite a jemné mydloneabrazívne a a handrička nepúšťajúca vlákna. Aby ste predišli odolným škvrnám a znečisteniu, utrite záves po každom použití vlhkou handričkou.

Potom ho dôkladne opláchnite čistou vodou, aby ste odstránili stopy mydla. Osušte záclonu zavesením na vzduchu, zabránite tak tvorbe plesní. Pre jemnejšie tkaniny môžete použiť fén na urýchlenie schnutia.

Umyte v práčke a vysušte

Môžeš umyte si sprchový záves stroj, ale je dôležité dodržiavať pokyny výrobcu. Vo všeobecnosti sa odporúča prať v horúcej vode maximálne 30°C a používať jemný prací prostriedok na jemnú bielizeň. Môžete použiť aj špeciálny čistiaci prostriedok na sprchovanie. Potom môžete:

  • Vložte záves do práčky s krátkym pracím cyklom.
  • Záves zaveste vonku alebo sušte v sušičke.
  • Pridajte uterák, aby ste znížili trenie.
  • Nepoužívajte bielidlo ani aviváž.
Čtěte také  Aký typ modernej podlahy by ste si mali vybrať do svojho interiéru?

Sušenie na vzduchu je najlepšie, pretože zabraňuje pokrčeniu a pokrčeniu látky. Po uschnutí môžete záclonu vyžehliť pri miernej teplote, aby ste odstránili záhyby a záhyby.

Pravidelná údržba, aby bol záves čistý

Pravidelná údržba je nevyhnutná, aby váš sprchový záves vyzeral dobre a čistý. Musíte ho čistiť každých štrnásť dní. Na umytie závesu použite jemné mydlo a dôkladne ho opláchnite čistou vodou.

Záves môžete prať aj v práčke, použite jemný cyklus, nepoužívajte aviváž a nechajte uschnúť na vzduchu, vyhnite sa sušičke, pretože ju môže poškodiť. Ak spozorujete škvrny, použite jemný odstraňovač škvŕn a pred použitím prípravku na celý povrch otestujte na skrytom mieste.

Nakoniec, aby ste zabránili tvorbe plesní, pravidelne nastriekajte záves protiplesňovým prípravkom.

Aby bol sprchový záves v dobrom stave a aby sa zabezpečila jeho hygiena, je to dôležité pravidelne ho čistiť a umývať. Tieto domáce triky sú praktické a ľahko realizovateľné a umožnia vám dosiahnuť optimálne výsledky. Pre maximálnu účinnosť je možné použiť aj špecifické produkty.

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.