Accueil » Dom » Ako vyčistiť kryt slnečníka?

Ako vyčistiť kryt slnečníka?

Leto je konečne tu! Terasy a záhrady sú miestom pre všetky vaše chvíle oddychu. Ak využijete možnosť inštalácie slnečníka, nezabudnite ho udržiavať v dobrom stave.

V tomto článku vám poskytneme niekoľko tipov, ako udržiavať slnečník v dobrom stave. tipy pre domácnosť ako vyčistiť plátno slnečníka a udržať ho silné a lesklé. Postupujte podľa naše rady a váš slnečník bude ako nový!

Pripravte si potrebný materiál

Predtým, ako začnete čistiť plátno, je dôležité pripraviť potrebné materiály. To znamená zhromaždiť všetky výrobky a zariadenia, ktoré budú potrebné na čistenie. To môže zahŕňať výrobky pre domácnosť, nástroje a špongie.

Na ochranu rúk a odevu si môžete zaobstarať aj gumené rukavice. Keď sú všetky materiály pripravené, môžete prejsť k ďalšej fáze procesu.

Odstránenie škvŕn a nečistôt

Krok po je odstrániť škvrny a nečistoty, ktoré sa nahromadili na plátne. To možno vykonať pomocou mäkkej, vlhkej handričky. Je dôležité sledovať stránku . aby bola utierka neustále vlhká a dostatočne čistá, aby sa zabránilo vzniku ďalších nečistôt. Čistenie Dôkladné čistenie je potrebné zabezpečiť odstránenie všetkých prachových častíc a škvŕn.

Čtěte také  Ako sa zbaviť zápachu rýb v kuchyni?

Uistite sa, že je celé plátno vyčistené vykonanie krúživým pohybom, aby sa zabránilo vzniku šmúh. Po odstránení všetkých škvŕn vysušte tkaninu mäkkou, suchou handričkou, aby ste odstránili prebytočnú vlhkosť a zabránili vzniku vodných škvŕn.

Tkaninu čistite prostriedkami pre domácnosť

Aby ste zabránili delaminácii a zabezpečili správnu údržbu plátna, je potrebné ho pravidelne udržiavať. Na tento účel môžete používať prostriedky pre domácnosť, ako sú napríklad :

  • Čistiaci prostriedok na okná
  • Dezinfekčný prípravok
  • Odstraňovač škvŕn
  • Prípravok na odolné škvrny

Tieto výrobky môžete použiť na odstránenie škvŕn a nečistôt nahromadených na plátne. Nepoužívajte však abrazívne nástroje ani drsné chemikálie, ktoré by mohli plátno poškodiť.

Začnite utieraním plátna vlhkou handričkou alebo mäkkou utierkou. Potom na tkaninu naneste trochu čistiaceho prostriedku a jemne ju trite, kým sa škvrny neodstránia. Tkaninu opláchnite čistou vodou a osušte ju čistou utierkou, aby na nej nezostali žiadne stopy po prípravku.

Čtěte také  Ako dôkladne vyčistiť práčku?

Aplikujte ochranný prostriedok, aby ste zabránili odlupovaniu

Aby ste zabránili odlupovaniu a zabezpečili trvalú ochranu plátna, musíte použiť ochrannú úpravu. Tá impregnuje tkaninu a zabráni hromadeniu vlhkosti a nečistôt. Konkrétne výrobky nájdete v obchodoch pre domácich majstrov a na internete.

Keď je plátno úplne suché, naneste prípravok mäkkou handričkou. Je dôležité rozotrieť výrobok po celej ploche plátna. Potom ho pred opätovným zostavením markízy nechajte približne hodinu schnúť. Na zabezpečenie optimálnej ochrany opakujte tento postup každé 2 až 3 roky.

Dúfame, že tento článok vám umožnil lepšie pochopiť ako čistiť poťah slnečníka. Videli sme, že pravidelné čistenie a používanie správnych techník sú základnými prvkami, ktoré treba zohľadniť, aby ste udržali a predĺžili životnosť svojho slnečníka. Starajte sa oň a užívajte si svoj slnečník!

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.