Accueil » Novinky » Ako vyčistiť mastnú škvrnu na oblečení?

Ako vyčistiť mastnú škvrnu na oblečení?

Objavte 4 praktické tipy, ako bez námahy odstrániť mastné škvrny z oblečenia. Použite bežné produkty a prírodné metódy a vráťte svojmu oblečeniu pôvodný vzhľad!

Všetci sme to zažili: mastná škvrna na oblečení, ktorú sa zdá byť nemožné odstrániť. Našťastie existuje niekoľko domácich tipov, ktoré vám pomôžu vyčistiť mastnú škvrnu a vaše oblečenie bude vyzerať ako nové. V tomto článku sa s vami podelím o 4 domáce tipy na odstránenie mastnej škvrny z oblečenia.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Jeeves New York (@jeeves_ny)

Používajte mydlo na ruky

Mydlo na ruky je jedným z najčastejšie používaných výrobkov na čistenie rúk. Je vyrobené z prírodných zložiek, ktoré sú nielen vhodné pre pokožku, ale aj účinné pri odstraňovaní nečistôt a baktérií.
Na dosiahnutie najlepších výsledkov si ruky umývajte mydlom na ruky aspoň 20 sekúnd. Po skončení umývania rúk si ich dôkladne opláchnite teplou vodou, aby ste odstránili všetky zvyšky mydla, a osušte ich čistým uterákom alebo sušičom rúk.

Čtěte také  Optická ilúzia: Ak máte jastrabie oči, nájdite číslo 9999 za 13 sekúnd

Použite sódu bikarbónu

Jedlá sóda je veľmi účinný odstraňovač škvŕn v domácnosti a môže byť obzvlášť užitočná pri ťažšie čistiteľných škvrnách. Ak ju chcete správne použiť, musíte zmiešať jeden diel jedlej sódy s jedným dielom vody, kým nevznikne pasta.
Potom ju naneste priamo na škvrnu a nechajte pôsobiť hodinu. Potom pomocou vlhkej špongie škvrnu vydrhnite a zmes odstráňte.

Po odstránení jedlej sódy by ste mali vidieť, že škvrna je oveľa svetlejšia. Ak nie je úplne odstránená, môžete postup opakovať, kým škvrnu úplne neodstránite.

Ošetrenie škvrny bielym octom

Ak hľadáte prirodzenejší spôsob čistenia škvŕn, najlepšou voľbou môže byť biely ocot. Je veľmi účinný pri odstraňovaní odolných škvŕn a možno ho použiť na väčšinu tkanín a povrchov. Na tento účel môžete :

  • Zmiešajte jeden pohár bieleho octu s jedným litrom teplej vody
  • Roztok nalejte na zafarbené miesto a nechajte niekoľko minút pôsobiť
  • Opláchnite čistou vodou a potom osušte
Čtěte také  Optická ilúzia mozgu: Ak máte jastrabie oči, nájdite číslo 7435 medzi 7735 za 12 sekúnd

Môžete tiež použiť zmes jedného dielu bieleho octu, jedného dielu vody a jedného dielu prostriedku na umývanie riadu. Naneste ju priamo na škvrnu, jemne ju rozotrite vlhkou špongiou a opláchnite čistou vodou. Potom tkaninu vysušte. Ak škvrna pretrváva, postup opakujte, kým nezmizne.

Použite čerstvú citrónovú šťavu

Čerstvá citrónová šťava je jedným z najúčinnejších odstraňovačov škvŕn. Patrí však k najagresívnejším, preto je dôležité používať ju opatrne. Na tento účel najprv zrieďte trochu citrónovej šťavy s teplou vodou a zmes naneste na škvrnu.

Nechajte ju pôsobiť niekoľko minút a potom ju dôkladne opláchnite čistou vodou. Ak škvrna pretrváva, môžete zvýšiť koncentráciu citrónovej šťavy alebo ju vydrhnúť mäkkou kefou. Tento výrobok sa odporúča používať na čerstvé škvrny a nie na jemné oblečenie, pretože šťava ho môže poškodiť. Aby ste tomu predišli, odporúča sa pred použitím prípravku na škvrnu vyskúšať ho na nenápadnom mieste.

Čtěte také  Vizuálny test: otestujte svoje schopnosti a zistite, koľko trojuholníkov sa nachádza v tejto skladačke

Ak máte tkaninu, ktorá neznáša citrónovú šťavu, vždy môžete vyskúšať iné riešenia na odstránenie škvŕn. V prípade tých, ktoré sú nerozpustné, je však možné vyskúšať citrónovú šťavu, pretože sa ukázalo, že je účinná. Je preto dôležité, aby ste boli pri používaní tohto výrobku opatrní, aby ste nepoškodili tkaninu.

Vďaka týmto 4 domácim tipom sa vám podarilo nájsť najlepšie riešenie na odstránenie mastných škvŕn z oblečenia. Naučili ste sa niekoľko jednoduchých techník na čistenie oblečenia. Neváhajte ich použiť a podeľte sa o svoje skúsenosti s ostatnými!

Súvisiaci príspevok

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.