Accueil » Dom » Ako vyčistiť striebornú retiazku, ktorá sčernela alebo zmatnela?

Ako vyčistiť striebornú retiazku, ktorá sčernela alebo zmatnela?

Všimli ste si čierne škvrny alebo matný odtieň na vašej striebornej retiazke? Nepodliehajte panike, pretože sa to dá opraviť. čistý doma.

V tomto článku vám vysvetlíme, ako postupovať krok za krokom, a poskytneme vám niekoľko tipov domáce tipy aby vaše šperky opäť zažiarili.

Aké výrobky do domácnosti by som mal používať?

Keď chcete vyčistiť reťaz, prvou vecou, ktorú musíte zvážiť, je výrobok, ktorý použijete. Je dôležité vybrať si výrobok vhodný pre materiály, z ktorých je reťaz vyrobená. V prípade strieborných alebo nerezových retiazok možno použiť bežné domáce výrobky, na báze amoniaku alebo neutrálneho mydla.

Na šetrnejšie čistenie možno použiť roztok mydla a horúcej vody. Vyhnite sa však používaniu príliš abrazívnych domácich prostriedkov, aby ste nepoškodili povrch reťaze.

Pravidelné čistenie reťaze je nevyhnutné, aby sa zabránilo jej sčernaniu a zmatneniu. Na optimálne čistenie môžete použiť prostriedky pre domácnosť vhodné. Odporúča sa vyberať jemné výrobky, aby nedošlo k poškodeniu reťaze. Môžete použiť mydlovú vodu alebo umývací prostriedok. Reťaz potom môžete jemne vydrhnúť špongiou alebo vhodnou kefou s mäkkými štetinami.

Čtěte také  Ako používať čierne mydlo doma?

Po dokončení tejto fázy by ste mali reťaz dôkladne opláchnuť a utrieť do sucha čistou, suchou handričkou.

Je však dôležité vyhnúť sa kovovým výrobkom. Tie môžu spôsobiť poškriabanie reťaze. Okrem toho by ste sa mali vyhýbať abrazívnym prostriedkom, pretože môžu spôsobiť trvalé poškodenie reťaze.

Akým kovovým výrobkom by som sa mal vyhnúť?

Je veľmi dôležité vedieť, ktorým kovovým výrobkom sa pri čistení reťaze vyhnúť. Niektoré chemikálie môžu poškodiť alebo znehodnotiť reťaz a jej komponenty. Avšak .Je možné ho správne udržiavať pomocou niekoľkých preventívnych opatrení:

  • Vyhnite sa výrobkom obsahujúcim kyseliny, zásady alebo rozpúšťadlá.
  • Na čistenie nepoužívajte abrazívne prostriedky pre domácnosť.
  • Nedrhnite kovovou handričkou alebo kefou.
  • Vyhnite sa výrobkom, ktoré môžu byť korozívne.

Dôležité je tiež skontrolovať, či niektoré časti nie sú pokryté ochrannou vrstvou, ako je napríklad plastová. V takom prípade by ste sa mali vyhnúť používaniu chemikálií, ktoré by mohli túto vrstvu poškodiť a spôsobiť zmatnenie. Je teda nevyhnutné vedieť, ktorým výrobkom sa vyhnúť, aby ste sa vyhli riziku poškodenia a udržali reťaz v dobrom stave.

Údržba reťaze je veľmi dôležitá, aby sa zabránilo sčernaniu a zmatneniu. Na tento účel sa odporúča reťaz pravidelne čistiť a mazať. Všetky nečistoty, ktoré sa nahromadia medzi článkami, by sa mali odstrániť mäkkou handričkou alebo nylonovou kefou. Na čistenie kovových reťazí môžete použiť aj špeciálny prípravok.

Čtěte také  Ako vyčistiť žehliacu plochu žehličky, aby vyzerala ako nová?

Potommôžete reťaz namazať vhodným olejom. Cieľom je vytvoriť ochrannú vrstvu, ktorá zabráni korózii a udrží reťaz v dobrom stave. Dávajte pozor, aby ste ho nenanášali príliš veľa, inak prilákate prach a nečistoty, ktoré môžu poškodiť kov.

Po nanesení oleja je tiež dobré reťaz dôkladne vysušiť, aby ste zabránili usadzovaniu nečistôt. Mali by ste sa tiež vyhnúť používaniu kovových produktov, ktoré sú často agresívne, pretože môžu spôsobiť škrabance a poškodiť kov.

Na čistenie reťaze môžete zvoliť napríklad jemné mydlo alebo biely ocot zriedený vo vode. Nakoniec, aby ste reťaz udržiavali a zabránili jej sčernaniu a zmatneniu, mali by ste tiež skontrolovať stav článkov a v prípade potreby ich dotiahnuť.

Osvieženie striebornej retiazky, ktorá sčernela alebo zmatnela, môže byť skutočnou výzvou. Našťastie sa to dá urobiť, existujú domáce tipy na jej čistenie a obnovenie pôvodného lesku. Tieto tipy si nevyžadujú veľa času ani peňazí a dajú sa veľmi ľahko vykonať.

Čtěte také  Ako vyčistiť odtok práčky?

Majte na pamäti, že tieto techniky nemusia fungovať pri silne poškodených reťaziach a pri ich používaní je potrebné postupovať opatrne. Starajte sa o svoju striebornú retiazku a používajte ju rozumne, aby ste sa z nej tešili čo najdlhšie!

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.