Accueil » Dom » Ako vyhladiť listy bez žehličky?

Ako vyhladiť listy bez žehličky?

Vedeli ste, že je možné žehliť prestieradlá bez žehličky? Povieme vám naše domáce tipy ako si zachovať hladké a čisté obliečky bez použitia žehličky. Tieto jednoduché tipy a ľahko realizovateľné vám ušetria čas a peniaze!

Použite sušič vlasov

Sušič vlasov môže byť mimoriadne užitočný na vyrovnanie listov a ich peknú povrchovú úpravu. Je to rýchla a účinná metóda, ktorá nezaberie veľa času a veľmi ľahko sa používa. Predtým, ako začnete používať sušič vlasov, by ste sa však mali uistiť, že ste správne nastavili teplotu, aby ste nepoškodili prestieradlá. Nadmerné teplo ich môže poškodiť a zmeniť ich farbu.

Po nastavení teploty začnite fénom zľahka trieť prestieradlo, pričom dbajte na to, aby ste ho udržiavali v primeranej vzdialenosti. Teplo zo sušiča vlasov potom pomôže uvoľniť záhyby a vyhladiť prestieradlá. Môžete v prípade potreby upraviť teplotuv závislosti od hrúbky plechov. Po vyhladení všetkých záhybov môžete zastaviť a prejsť na ďalší krok.

Čtěte také  Ako vyčistiť zažltnutý drez z bielej živice: zázračná metóda

Použite teplý mokrý uterák

Použitie teplého vlhkého uteráka je vynikajúcou metódou na zmäkčenie prestieradiel. Štart Vyperte prestieradlá podľa pokynov výrobcu. Po skončení ich vložte do práčky a pridajte čistý, suchý uterák. Prepnite prepínač na horúci cyklus.

Po dokončení cyklu, odstráňte Odstráňte uterák a vymeňte plachty. Uterák zalejte šálkou horúcej vody a vložte ho do prestieradla. Rovnomerným pohybom rozmiestnite vodu a nechajte . asi 20 minút.

Po tomto čase, odstrániť uterák a vysušte prestieradlá v sušičke na nízku teplotu alebo na vzduchu. Na odstránenie prípadných záhybov po praní môžete použiť aj žehličku. Teplo zo žehličky pomôže zmäkčiť vlákna obliečok a tie budú mäkšie.

Použite biely ocot

Biely ocot je veľmi univerzálny výrobok pre domácnosť. AvšakNie vždy je však známe, že sa dá použiť aj na vyhladenie plechov. Na to budete potrebovať :

  • Posteľ vybavenú vyhladzovacími plachtami.
  • Vedro s horúcou vodou.
  • Jedna šálka bieleho octu.
Čtěte také  Ako sa zbaviť nepríjemných pachov vo vašej domácnosti?

Začnite naplnením vedra horúcou vodou a pridaním šálky bieleho octu. Vložte prestieradlá priamo do vedra a nechajte ich namočené asi pol hodiny. Po namočení ich vyberte a osušte teplým vlhkým uterákom.

Keď sú listy takmer suché, zabaľte ich, aby sa vyrovnali. Spozorujete, že prestieradlá sú mäkšie a hladšie ako predtým. NakoniecNa dokončenie procesu môžete použiť sušič vlasov.

Zabalte listy, aby ste ich vyrovnali

Ak chcete list vyrovnať, môžete ho zabaliť. Musíte rozprestrieť fóliu položte na rovný a hladký povrch. Dobre ho rozložte a jemne pritlačte, aby ste odstránili prípadné záhyby. Keď je hárok rovný, potrite . tkaninu dlaňami a prstami, aby sa roztiahla a vyhlaďte plátno.

Potom krúživými pohybmi zvar vlákna k sebe tak, aby sa plech nezhýbal. Môžete tiež použiť drevený valček na zhutniť a čo najviac ho vyhladiť. Keď je list rovný, môžete ho vyžehliť alebo jednoducho nechať uschnúť na vzduchu.

Čtěte také  Ako sa dá sklo poškodené umývačkou riadu opäť nablýskať?

Existuje mnoho domáce tipy na žehlenie prestieradiel bez žehličky. Niektoré metódy sú rýchlejšie a účinnejšie ako iné. Veľmi pohodlné môže byť napríklad sušenie v bubnovej sušičke alebo použitie teplého vlhkého uteráka.

Najjednoduchšie metódy sú často najúčinnejšie a môžu vám pomôcť ušetriť čas a peniaze. Ak budete praktizovať tieto tipy, budete môcť úspešne žehliť obliečky bez potreby žehličky!

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.