Accueil » Dom » Ako zabrániť nepríjemnému zápachu z bielizne v domácnosti? Jednoduché tipy!

Ako zabrániť nepríjemnému zápachu z bielizne v domácnosti? Jednoduché tipy!

Všetci sme sa stretli s problémom nepríjemných pachov na práčovňa. Či už je to po jednodňovom nosení oblečenia, alebo po niekoľkodňovom ponechaní oblečenia v skrini, nezriedka sa s týmito nepríjemnými zápachmi musíme vysporiadať!

Našťastie existujú domáce tipy jednoduché a ľahko použiteľné, aby sa zabránilo tejto nepríjemnosti. V tomto článku objavíte najlepšie tipy pre domácnosť ako zabrániť nepríjemnému zápachu vašej bielizne.

Sóda bikarbóna: prírodné riešenie

Jedlá sóda je veľmi účinným prírodným riešením na odstránenie nepríjemných pachov z bielizne. Je veľmi jednoduchá na použitie a nevyžaduje si veľké investície. Určité množstvo jedlej sódy môžete jednoducho pridať do bielizne alebo priamo do bubna práčky.

Po vypraní oblečenia si všimnete okamžite zápach sa zníži a bielizeň vonia oveľa sviežejšie. Okrem toho, že je toto riešenie účinné, je aj veľmi šetrné k životnému prostrediu.

Používajte dezodoranty bielizne

Špinavá bielizeň môže po niekoľkých dňoch začať nepríjemne zapáchať, . existujú riešenia na ich odstránenie. Rýchlym a účinným spôsobom, ako sa zbaviť zápachu, je použitie dezodorizačných prípravkov.

Čtěte také  Geniálny trik, ako sa zbaviť zápachu a plesní v práčke: je opäť ako nová

Tieto výrobky sa zvyčajne skladajú z práškov a granúl, ktoré pohlcujú nepríjemné pachy a posilňujú sviežosť bielizne. Sú komerčne dostupné vo vrecúškach, čo uľahčuje ich používanie.

Ak chcete využívať výhody dezodorantov, je dôležité dodržiavať návod na použitie. Výrobky by sa mali pridávať do každého pracieho cyklu umiestnením priamo do bubna alebo do priehradky na prací prostriedok. Je možné ich tiež nasypať priamo na bielizeň pred vložením do práčky.

Oblečenie opláchnite octovou vodou

Môže byť potrebné Vypláchnite bielizeň octovou vodou, aby ste odstránili všetky pachy. Táto metóda je jednoduchá a veľmi účinná. Stačí naplniť práčku vodou a pridať šálku alebo dve bieleho octu. Po skončení plákania je dôležité oblečenie pred ďalším pláchaním dobre vyžmýkať.

Je však možné použiť aj sóda bikarbóna na odstránenie nepríjemných pachov. Pred opláchnutím jednoducho nasypte hrsť do bubna a nechajte niekoľko minút pôsobiť. Užitočné môže byť aj použitie dezodorizačného prípravku špeciálne určeného na tento účel.

Čtěte také  Ako správne vyprať športové oblečenie? Tu sú naše tipy na pranie "technických" tkanín bez toho, aby sa zhoršili ich vlastnosti.

Tu je niekoľko ďalších tipov pre neutralizovať pachy z oblečenia:

  • Pridajte šálku alebo viac do každého prania.
  • Do bubna dajte trochu citrónovej šťavy.
  • Namočte špinavé oblečenie do zmesi rovnakých dielov vody a citrónovej šťavy.
  • Striedajte biely ocot, jedlú sódu a dezodoranty.

Dodržiavaním týchto tipov by ste sa mali tešiť z najlepších výsledkov! Po vypraní je dôležité, aby ste oblečenie dobre vysušili na čerstvom vzduchu a mimo dosahu pachov.

Sušte bielizeň na vzduchu mimo dosahu pachov

Veľmi jednoduchým riešením sušenia bielizne je zavesiť ju na voľnom priestranstve. Je však dôležité nájsť miesto, kde nie sú nepríjemné pachy a kde môže voľne cirkulovať vietor..

Najlepšie je zavesiť bielizeň na sušiak, aby sa uľahčila cirkulácia vzduchu a zabránilo sa jej dotyku s podlahou. Čas sušenia bude závisieť najmä od typu tkaniny a počasia.

Čtěte také  Ako môžem správne upratať svoj domov bez toho, aby som sa unavil?

Slnečné a suché počasie bude prospešnéTo umožní rýchle odparovanie vlhkosti. Na druhej strane zamračené alebo vlhké počasie sťaží sušenie. Preto je dôležité zabezpečiť, aby bola bielizeň pred odložením suchá.

Používanie domácich tipov na prevenciu nepríjemného zápachu bielizne môže byť skvelým riešením, ako udržať oblečenie svieže a bez baktérií. Dajú sa ľahko realizovať a z dlhodobého hľadiska sú veľmi účinné.

Preto sa vďaka týmto opatreniam môžete tešiť zo zdravého a lahodne voňajúceho oblečenia.

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.