Accueil » Novinky » Čo robiť vo februári vo vašej záhrade

Čo robiť vo februári vo vašej záhrade

Február je mesiac, ktorý je začiatkom záhradníckej sezóny. Je to čas, keď sa nadšenci záhradkárčenia môžu opäť pustiť do pôdy a užívať si prvé jarné teplo.

Čo by ste teda mali robiť počas tohto mesiaca? Aké úlohy treba vykonať v zeleninovej záhrade a ktoré bylinky vysadiť vo februári? Tu je bližší pohľad na hlavné úlohy!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OD SUSEDA (@odsuseda)

Odstraňovanie machu z trávnika

Ak chcete mať toto leto krásny trávnik, musíte sa postarať o mach, ktorý sa na ňom nahromadil. Existuje niekoľko riešení: hrabličky na trávu, rôzne ošetrenia atď. Vďaka týmto jednoduchým a účinným metódam získate v krátkom čase krásny trávnik bez machu.

Starostlivosť o zeleninovú záhradu

Ak máte zeleninovú záhradu, február je tiež ideálny čas na starostlivosť o ňu. Môžete odstrániť burinu, ktorá začala rásť, obrátiť pôdu, aby ste odstránili kamene, a doplniť pôdu kompostom. Môžete tiež pripraviť hranice a postaviť ploty.

Čtěte také  Rozložte kompost v záhrade už teraz: na jar vám to ušetrí veľa práce

Výsev a výsadba

Keď je pôda pripravená, je čas zasiať a zasadiť. Pod krytom alebo vo vyhrievanom skleníku je už čas na založenie prvých sadeníc. Môžete si vypestovať semená estragónu, petržlenu alebo medovky.

V zeleninovej záhrade môžete vysadiť jarný cesnak, rebarboru, šalotku a dokonca aj jahody. V sade môžete zvážiť marhule, čerešne, figy, broskyne, hrušky a jablone. Pozor však na posledné zimné mrazy!

Ktoré bylinky by sa mali vysádzať vo februári?

Aromatické, repelentné, liečivé alebo sprievodné bylinky sú nevyhnutné počas celého roka. Mäta, rozmarín a bazalka sú odrody, ktoré možno úspešne pestovať. Vo februári sa vysádzajú bylinky, ktoré sa najlepšie aklimatizujú v chladnejšom počasí.

Od septembra do februára sú k dispozícii odrody ako oregano, tymián, šalvia, ľubovník a pažítka. V lete sa chuť pripisuje skôr mätám alebo koriandru. Okrem toho je potrebné zohľadniť miestne klimatické podmienky.

Čtěte také  IQ test: Iba pozorovateľ dokáže v priebehu niekoľkých sekúnd rozpoznať 3 rozdiely v práci detí.

Vďaka tejto malej príručke teraz poznáte hlavné úlohy, ktoré je potrebné vykonať v záhrade vo februári. Tak už nečakajte a začnite mu vdýchnuť nový život!

Na zapamätanie:

  • Na odstránenie machu z trávnika môžete použiť hrable alebo prípravok na ošetrenie trávnika.
  • Vo februári je najvhodnejší čas na odstránenie buriny a obrábanie pôdy, aby sa pripravila na výsadbu.
  • Trávy, ktoré sa majú vysádzať vo februári, sú tie odrody, ktoré sa lepšie aklimatizujú v chladnejšom počasí.
  • Pozor na zimné mrazy, ktoré môžu výsadbu poškodiť.

Súvisiaci príspevok

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.