Accueil » Novinky » Dokážete nájsť chýbajúce číslo?

Dokážete nájsť chýbajúce číslo?

Logické testy sú zábavné a stimulujú neuróny. Na webe sú veľmi populárne. Podarí sa vám to vyriešiť?

Logické testy priťahujú čoraz väčší záujem používateľov internetu, ktorí chcú svoj voľný čas využiť užitočným spôsobom. Sú to hádanky, ktorých hlavným cieľom je pobaviť a zhodnotiť logické schopnosti. V tomto matematickom logickom teste musíte nájsť chýbajúce číslo na základe navrhnutej postupnosti výpočtu.

Aký zmysel má absolvovanie logického testu?

Matematický logický test testuje vašu schopnosť vyriešiť hádanku. Hodnotí vašu schopnosť vyvodiť logickú dedukciu z vopred určenej postupnosti výpočtov. Logické myslenie je podľa odborníkov predpokladom pre výkon určitých povolaní.

Pri riešení tohto typu úloh je nevyhnutné sústrediť sa, aby ste rýchlo pochopili hádanku. Musíte určiť logiku postupnosti, aby ste mohli ľahko identifikovať riešenie.

Riešenie

Tento matematický logický test sa môže na prvý pohľad zdať zložitý. Po dôkladnom pozorovaní a použití logického myslenia však zistíte, že táto úloha nie je taká náročná, ako sa zdá.

Čtěte také  Otestujte si svoje pozorovacie schopnosti: dokážete nájsť 12 rozdielov za menej ako 40 sekúnd?

Chýbajúce číslo, ktoré treba nájsť, je 24. Našli ste toto číslo? Ako sa vám to podarilo? Nižšie je uvedený postup, ktorý vám pomôže vyriešiť tento logický test.

Pri riešení tohto logického testu ste zistili, že iba prvé sčítanie má správny výsledok, t. j.: 1 + 2 = 3.

Výsledky ostatných doplnení sú nesprávne. Patrí medzi ne 2 + 3 = 8 a 3 + 4 = 15.

Ak budete venovať osobitnú pozornosť druhému sčítaniu, všimnete si, že uvedený výsledok: 8, sa rovná výsledku, ktorý dostaneme, ak k správnemu výsledku druhého sčítania pripočítame výsledok prvého sčítania, t. j. 3 + 5 = 8.

Po tomto kroku vás možno napadlo sčítať všetky predchádzajúce výsledky vrátane posledného súčtu: 3 + 8 + 15 + 9, ale to dáva 35.

Čo teda urobíte, aby ste našli presné chýbajúce číslo? Mali by ste postupovať ako v predchádzajúcich krokoch. Pred posledným uvedeným sčítaním je potrebné doplniť výsledok, ktorý by dával: 15 + 4 + 5 = 24.

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.