Accueil » Novinky » Dokážte, že ste génius, a vytvorte domček zo šiestich zápaliek

Dokážte, že ste génius, a vytvorte domček zo šiestich zápaliek

Dnes vám navrhujeme otestovať hranice vašich intelektuálnych schopností pomocou výzvou pomerne ťažké vyriešiť. Nie je nič lepšie ako dobrá puzzle otestujte si svoje schopnosti. Využite tento čas na niekoľko minút prestávky, ktorá vám môže len prospieť. Začnite hneď, ako sa budete cítiť pripravení.

Čo musíte urobiť, aby ste absolvovali tento IQ test

Predložíme vám obrázok, na ktorom budú dve hromádky zápaliek. Každá hromádka bude tvoriť akúsi ilustráciu. Aby sme to urobili test, vyberiete si 6 zápasov na presun s cieľom vytvoriť dom. Celkovo, bude 10 zápasovale môžete sa pohybovať len 6.

Je pravda, že tento test je dosť ťažký, ale je celkom možné ho urobiť. Na tento účel vám odporúčame dôkladne analyzovať východiskové tvary na obrázku. Pokúste sa pri hľadaní riešenia využiť svoju kreativitu a logiku.

Čtěte také  Test optickej ilúzie: Ak máte orlie oči, nájdite číslo 5491 za 18 sekúnd

Predovšetkým sa nevzdávajte, kým nevyskúšate všetko. Venujte čas premýšľaniu, skúšaniu a opakovaniu pokusov toľkokrát, koľkokrát je to potrebné. Majte na pamäti, že ak sa vám to podarí, získate titul génia.

Foto: © Legrisou.fr

Prečo si urobiť IQ test?

Hlavným cieľom takýchto testov je zabaviť vásJe to dobrý spôsob, ako si počas dňa na pár minút oddýchnuť. IQ testy sa však dajú využiť aj z viacerých dôvodov. V prvom rade hodnotia vaše schopnosti, merajú vašu inteligenciu a identifikujú vaše slabé stránky.

Po druhé, testy IQ môžu pôsobiť ako cvičenie pre váš mozog, stimulovať ho a udržiavať ho aktívny. Tým, že vás takéto testy nútia premýšľať a byť trpezlivý, pomáhajú vám posúvať svoje hranice a naučiť sa vytrvať, aj keď je problém, ktorý máte pred sebou, mimoriadne ťažký na vyriešenie.

Čtěte také  Matematická hádanka: ak nájdete chýbajúce číslo, ste génius!

V neposlednom rade IQ testy pomáhajú optimalizovať vaše kognitívne schopnosti a schopnosť sústrediť sa. Taktiež zostrujú vašu logiku a zlepšujú vašu kreativitu.

Aké je teda riešenie tohto testu IQ?

Gratulujeme všetkým ľuďom, ktorí zvládli tento IQ test. Bolo to naozaj ťažké. Zaslúžite si, aby vás nazvali géniom, pretože ste na to prišli. Ďakujeme aj tým, ktorí si našli čas a pokúsili sa o to.

Teraz vám vysvetlíme, čo ste museli urobiť, aby ste vytvorili dom. Museli ste premiestniť štyri zápalky na vrchu, po dve z každej hromádky, aby ste vytvorili strechu domu, a dve zápalky na spodku, po jednej z každej hromádky, aby ste vytvorili podlahu domu. Aby ste lepšie pochopili, čo máte robiť, tu je riešenie na obrázkoch.

Foto: © Legrisou.fr

Dúfame, že sa vám tento test páčil. Ak áno, pozývame vás, aby ste ho zdieľali na svojich sociálnych sieťach aby ju mohli vyskúšať aj vaši priatelia.

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.