Accueil » Dom » Domáci tip: zistite, prečo vaše poháre v umývačke riadu zbelejú

Domáci tip: zistite, prečo vaše poháre v umývačke riadu zbelejú

Ak ste si všimli, že vaše poháre sú po cykle umývania v umývačke matné alebo vybielené, nie ste sami. Môže to byť skľučujúci efekt, ale existujú jednoduché spôsoby, ako tomu zabrániť a udržať vaše poháre lesklé a čisté. Čisté.

V tomto článku, vysvetlíme vám, prečo sa vaše poháre v umývačke riadu bielia a čo môžete urobiť, aby ste predísť tomuto problému.

Možné príčiny bielenia skleneného riadu v umývačke riadu

Bielenie pohárov v umývačke riadu je bežný problém. Môže to byť spôsobené nahromadením minerálnych zvyškov, vápna alebo mydla na povrchu skla. Tieto materiály môžu brániť správnemu odtoku vody a môžu spôsobiť škvrny na skle.

Okrem toho, ak naplníte umývačku riadu príliš veľkým množstvom čistiacich prostriedkov, môžu tiež spôsobiť škvrny. Vaša voda môže byť tiež príliš horúca a spôsobiť vybielenie pohárov. Je to preto, že vysoké teploty môžu spôsobiť „penenie“, ktoré vytvára ochrannú vrstvu na povrchu skla, čo má za následok bielenie.

Bieleniu skleneného riadu v umývačke riadu možno predísť dodržiavaním niekoľkých jednoduchých pravidiel. Po prvé, je dôležité používať len výrobky, ktoré sú vhodné do umývačiek riadu. Niektoré bežné prostriedky pre domácnosť sú príliš silné a môžu spôsobiť vybielenie skla.

Okrem toho by mali byť v koši dobre rozložené. Skleničky by mali byť umiestnené hore dnom a nemali by sa dotýkať príborov alebo iného náčinia. Koše možno tiež upraviť tak, aby zodpovedali veľkosti predmetu a aby sa nedotýkali. Nakoniec je dôležité, aby pred každým umývaním vykonať studené opláchnutiePomôže to odstrániť akékoľvek zvyšky, ktoré by mohli poškodiť okuliare.

Čtěte také  Ako dôkladne vyčistiť a vydezinfikovať matrac?

Aké výrobky a metódy čistenia používať na zabránenie bielenia skla

Existujú niekoľko produktov a metód ktoré možno použiť na zabránenie bielenia skleneného riadu pri umývaní v umývačke riadu. Na zníženie rizika vybielenia sa odporúča používať výrobky špeciálne určené na čistenie skleneného riadu.

Tieto výrobky obsahujú čistiace prostriedky, ktoré nie sú abrazívne a nepoškriabu sklo. Okrem toho môže k minimalizácii rizika prispieť aj používanie umývacieho programu s nízkou teplotou.

Aby ste zabránili bieleniu skla, môžete vyskúšať aj niektoré metódy ručného čistenia. Použitie mäkkej vlhkej handričky alebo podložky z mikrovlákna s trochou mydlovej vody môže byť účinné pri odstraňovaní stôp škvŕn a nečistôt.

Je dôležité, aby ste po čistení poháre dobre opláchli a nikdy nepoužívali abrazívne alebo žieravé chemikálie.

Napokon, aby ste zabránili vybieleniu okuliarov, odporúča sa umývať ich oddelene od ostatných predmetov a používať skôr bežný program ako intenzívny. Do pracieho cyklu môžete pridať aj zmäkčovadlo, ktoré pomôže zabrániť bieleniu.

  • Špeciálne navrhnuté výrobky na čistenie okuliarov
  • Umývací program Nízka teplota
  • Manuálne metódynapríklad mäkkou vlhkou handričkou alebo podložkou z mikrovlákna s trochou mydlovej vody
  • Nepoužívajte abrazívne alebo žieravé chemikálie
  • Umývajte oddelene z iných položiek
  • Používanie normálneho programu
  • Pridanie zmäkčovadla
Čtěte také  Ako môžem udržiavať svoj akumulátorový vysávač?

Je veľmi frustrujúce zistiť, že vaše poháre sú po umývacom cykle v umývačke riadu matné a biele. Hoci to môže byť sklamaním, existujú spôsoby, ako obnoviť vaše poháre a zabezpečiť ich použiteľnosť.

Prvým krokom je identifikovať príčinu problému a prijať opatrenia, aby ste mu v budúcnosti predišli. Po vykonaní týchto krokov môžete prejsť k ďalším krokom na obnovu okuliarov.

Na odstránenie bielidla na skle môžete vyskúšať zmes jedlej sódy a citrónovej šťavy alebo čistiaci prostriedok na sklo určený špeciálne na odstránenie tohto typu škvŕn. Pomocou mäkkej, vlhkej špongie naneste prípravok na okraje pohárov a namočte ich do zmesi na niekoľko minút, potom ich dôkladne opláchnite.

Ak táto metóda nezaberie, vyskúšajte agresívnejší roztok s koncentrovaným prostriedkom na umývanie riadu alebo bielym octom, ktoré pomáhajú obnoviť lesk okuliarov.

Okraje okuliarov môžete vyleštiť aj mäkkou zubnou kefkou namočenou v izopropylalkohole alebo roztoku horúcej vody a čpavku.

Po použití niektorého z týchto výrobkov poháre dôkladne opláchnite čistou vodou, aby ste odstránili všetky stopy použitého výrobku. Po skončení ich dôkladne osušte čistou handričkou alebo papierovou utierkou. Vaše predmety by teraz mali byť pripravené na ďalšie použitie bez bielenia.

Čtěte také  Ako prať bundy a kabáty v práčke, aby zostali ako nové?

K vybieleniu skleneného riadu vo vnútri vašej umývačky riadu môže dôjsť z niekoľkých dôvodov. Hlavným z nich je usadzovanie vodného kameňa. Tomu sa však dá predísť opláchnutím pohárov horúcou vodou pred vložením do umývačky a pridaním soli alebo octu do umývacieho cyklu.

Môžete tiež nastaviť umývací cyklus na správnu teplotu a používať vhodné čistiace prostriedky, aby ste zabezpečili optimálne umývanie. Dodržiavaním týchto tipov môžete zabrániť tomu, aby vaše okuliare zbeleli a zachovajú si svoj pôvodný vzhľad.

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.