Accueil » Novinky » Hádanka: koľko štvorčekov je v tejto sade?

Hádanka: koľko štvorčekov je v tejto sade?

Ste dostatočne inteligentní na to, aby ste našli odpoveď za 10 sekúnd?

V dnešnom teste si budete musieť potrápiť hlavu, aby ste našli odpoveď na túto hádanku. Keď už hovoríme o mozgu, vedeli ste, že inteligencia nezávisí od veľkosti mozgu, ale od spôsobu jeho štruktúry? V skutočnosti podľa jednej štúdie to, že má niekto väčší mozog, neznamená, že je intelektuálne zdatnejší. Ak chcete preukázať svoje intelektuálne schopnosti, pokúste sa uhádnuť presný počet štvorcov v nasledujúcom tvare.

Ako zistíte presný počet štvorcov?

Hoci tento test nie je obzvlášť náročný, vyžaduje si určitú schopnosť premietnuť svoje myslenie do priestoru. Závisí tiež od intelektuálnych a analytických schopností človeka. Hľadaním počtu skrytých štvorcov môžete rozvíjať svoju inteligenciu. Upozorňujeme, že na odpoveď máte len 10 sekúnd a nesmiete ju meniť.

© scpen

 

Tento vizuálny test je zábavný a môžu ho absolvovať dospelí aj deti od určitého veku. Na zistenie presného počtu štvorcov nie je potrebné vykonávať žiadne výpočty ani operácie. Je však užitočné ísť pri analýze ďalej a zistiť presný počet.

Čtěte také  Nájdete na tomto obrázku skrytý diamantový prsteň?

Ako zistíte počet kociek?

Na zistenie presného počtu kociek na tomto obrázku je dôležité pochopiť usporiadanie kociek a ich priestorovú polohu. Každá kocka je strategicky umiestnená tak, aby vám pomohla určiť celkový počet strán. Ak to chcete urobiť, pozrite sa na každú kocku zvlášť a spočítajte počet viditeľných stien. Potom musíte zvážiť polohu každej kocky vo vzťahu k ostatným.

Ak sú napríklad viditeľné dve kocky s dvoma stranami, majú spoločnú stranu. Ak je jedna kocka umiestnená na druhej, zakrýva jednu stenu tej, ktorá je pod ňou. Ak sa dôkladne zamyslíte nad polohou každej kocky, budete môcť určiť počet kociek v danom tvare.

Riešenia tohto testu

Ak ste našli spolu 9 kociek, gratulujeme vám! Podarilo sa vám správne analyzovať usporiadanie kociek a spočítať počet skrytých stien. To svedčí o tom, že máte dobré vizuálne schopnosti a dokážete analyzovať 3D tvary a obrazce.

Čtěte také  Optická ilúzia: Ak máte orlie oči, nájdite nepárneho sokola za 15 sekúnd
© scpen

 

Pokračujte v tréningu mozgu podobnými cvičeniami, aby ste zlepšili svoje priestorové schopnosti a schopnosť riešiť zložité problémy.

 

 

Súvisiaci príspevok

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.