Accueil » Novinky » IQ test: Ako získať 5 trojuholníkov presunutím 3 zápaliek? Máte 40 sekúnd!

IQ test: Ako získať 5 trojuholníkov presunutím 3 zápaliek? Máte 40 sekúnd!

Pri hľadaní správneho výsledku treba veľa premýšľať a byť vynaliezavý.

Vedeli ste, že na posúdenie úrovne vašej inteligencie sa používajú porovnávacie testy? Používajú sa v IQ testoch na psychologické účely, ale aj pri pracovných pohovoroch.

V dnešnom teste budete musieť presunúť alebo usporiadať zápalky tak, aby vytvorili 5 trojuholníkov. Pomocou tohto testu môžete posúdiť svoje analytické schopnosti a schopnosti riešiť problémy.

Ako vyriešiť tento test za menej ako 40 sekúnd?

Tento test je mimoriadne náročný a musíte pri ňom využiť všetky svoje vizuálne schopnosti, logické myslenie aj uvažovanie.

Ak chcete vyriešiť tento hlavolam, musíte presunúť 3 zápalky, nie viac a nie menej, aby ste získali 5 trojuholníkov. Môžete nimi pohybovať ľubovoľným smerom bez obmedzenia. Nezáleží na tom, aký tvar majú trojuholníky, dôležité je, aby mali 3 strany. Pozor, čas nie je na vašej strane, máte 40 sekúnd.

Čtěte také  IQ test: Aký veľký je rozdiel medzi obrázkami? Inteligentní ľudia to rozpoznajú niekoľkými slovami.
© Kulturologia

 

Ako sa dostať k 5 trojuholníkom?

Toto cvičenie je mimoriadne náročné, ani tí najinteligentnejší nemusia mať riešenie. Ak chcete získať 5 trojuholníkov, musíte si pozorne prečítať názov testu a byť šikovní.

Na vyššie uvedenom obrázku máte celkovo 9 zápaliek. Keďže vieme, že trojuholník má tri strany, dostaneme na každý trojuholník presne tri zápalky. Dá sa táto logika prelomiť? Áno, je to možné strategickým presunom zápaliek.

Ak to dokážete, patríte k intelektuálnej elite. Nenechajte sa rušiť hodinami a premýšľajte o všetkých možnostiach.

Riešenie nájdete kliknutím na tlačidlo „Ďalej“ nižšie.

Súvisiaci príspevok

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.