Accueil » Novinky » IQ test: čo vidíte na tejto fotografii optického klamu? Učiteľ alebo študent? Odpoveď je šokujúca.

IQ test: čo vidíte na tejto fotografii optického klamu? Učiteľ alebo študent? Odpoveď je šokujúca.

Vyskúšajte túto optickú ilúziu a zistite, či vám vaše oči naozaj ukazujú to, čo by ste mali vidieť!

Optické ilúzie nie sú len zábava. Sú neuveriteľné a ťažko vysvetliteľné. Sú to vlastne vizuálne a mozgové hry, ktoré vám umožnia otestovať spojenie medzi vašimi očami a mozgom. Niekedy nás naše oči naozaj klamú. Pomocou optických ilúzií môžete zistiť, či sú tie vaše dôveryhodné!

IQ test: „Čo vidíte: učiteľa alebo žiaka?

Princíp videnia spočíva v tom, že keď vaše oči niečo vnímajú, obraz vytvorený na sietnici sa analyzuje a potom sa prostredníctvom zrakových nervov prenáša do mozgu vo forme kódovaných správ. Ak je vyslaný obraz nejednoznačný alebo ak sa vaše oči mýlia, mozog poskytne falošnú interpretáciu, teda optický klam! Pôsobivé, však?

V dnešnej vizuálnej hre vám navrhujeme, aby ste sa jednoducho pozreli na nasledujúci obrázok a odpovedali na otázku: Je na tomto obrázku učiteľ alebo žiak? S odpoveďou sa nemusíte ponáhľať. Predtým, ako odpoviete na otázku, máte dostatok času na sústredenie a premýšľanie. Dávajte si pozor, nesmiete podvádzať, pretože by sa tým zničil celý zmysel hry. Takže ste pripravení?

Čtěte také  IQ test: Ktorá z týchto dvoch žien je matkou dieťaťa? Na vyriešenie hádanky máte 10 sekúnd

IQ test: odpovede na výzvu

Máte odpoveď? Odteraz ho nesmiete meniť. Je čas vyriešiť túto vizuálnu hádanku.

Riešenie: Ak chcete pochopiť tento optický klam, musíte obrátiť obrázok hore nohami. Uvidíte, že tento obrázok je vlastne kombináciou dvoch obrazov: učiteľa a žiaka. Správnu odpoveď však dokážete poskytnúť vďaka drobným detailom na obrázku, najmä črtám tváre, ktoré môžu niektorí ľudia prehliadnuť. Ak chcete skontrolovať, či máte pravdu, pozrite sa na dva obrázky nižšie.

Tak čo, oklamali vás oči, alebo ste dostali správnu odpoveď? Ak ste uhádli, že to bol študent, môžete byť hrdí na svoj dobrý postreh. Na druhej strane, ak ste na otázku odpovedali nesprávne, optický klam vás porazil! Aby ste sa opäť nenechali oklamať, odporúčame vám zlepšiť si zrak pomocou našich optických hier a iných vizuálnych hádaniek. To zvýši vašu koncentráciu, pozornosť a zmysel pre pozorovanie. A neváhajte sa o tieto hry a svoje výkony podeliť s priateľmi!

Čtěte také  IQ test: Sú medzi týmito dvoma obrázkami 3 rozdiely? Ak ich nájdete do 30 sekúnd, dokážete, že ste šikovní.

 

Súvisiaci príspevok

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.