Accueil » Novinky » IQ test: Dokážete premiestniť 3 zápalky, aby ste dostali izbu do domu bez toho, aby ste ju premiestnili?

IQ test: Dokážete premiestniť 3 zápalky, aby ste dostali izbu do domu bez toho, aby ste ju premiestnili?

Ide o veľmi zložitú úlohu, ktorá si vyžaduje dobrú úroveň inteligencie

Účelom IQ testu je zmerať úroveň vašej inteligencie a zároveň vás zabaviť. Je to spôsob, ako stimulovať svoje kognitívne a analytické schopnosti, aby ste zistili ich úroveň, ale aj na nich pracovali.

V konkrétnom prípade tejto mentálnej výzvy bude jej úspech závisieť len od vášho logického uvažovania. To je hlavná kvalita, ktorá sa vyžaduje na úspešné absolvovanie. Pozor, ide o náročný test, ktorý by ste nemali brať na ľahkú váhu.

Princíp testu IQ: čo musíte urobiť

V tomto novom teste sa pozriete na vyššie uvedenú hádanku. Máte 5 zápaliek, ktoré tvoria tvar domčeka. Vedľa tejto postavy je minca.

Musíte urobiť všetko pre to, aby sa minca zmestila do domu bez toho, aby ste s ňou hýbali. Na tento účel vám umožníme presunúť iba 3 zápalky na obrázku.

Čtěte také  IQ test: Aký veľký je rozdiel medzi obrázkami? Inteligentní ľudia to rozpoznajú niekoľkými slovami.
© Kulturologia

 

Je to veľmi zložitá úloha, ktorá si vyžaduje dobrú úroveň inteligencie. Aj preto nestanovujeme časový limit. Čím menej času však strávite nad týmto testom, tým presnejšia bude vaša inteligencia. Uvedomte si, že sa budete musieť usilovne sústrediť, aby ste našli riešenie.

Snažte sa vyčistiť si myseľ a sústrediť pozornosť. Nenechajte sa rozptyľovať rôznymi zdrojmi rozptýlenia. V ideálnom prípade by ste mali sedieť v tichom kúte, kde vás nebude nikto alebo nič rušiť. To vám umožní myslieť jasnejšie a súvislejšie.

Odpoveď na IQ test

Podarilo sa vám nakoniec umiestniť izbu do domu presunutím iba 3 zápaliek? Ak áno, ste génius, najmä ak vám to zabralo veľmi málo času.

Na druhej strane sa necíťte zle, ak sa vám nepodarí prísť na riešenie tejto úlohy, aj keď ste nad ňou strávili niekoľko dní. Dáme vám odpoveď, aby ste pochopili, prečo ste nemohli uspieť.

Čtěte také  IQ test: Koľko tvárí sa skrýva v strome? Ak sa vám to nepodarí, pozrite si rady tohto odborníka na psychológiu, ktoré vám pomôžu zlepšiť vaše myslenie.

Najprv musíte presunúť zápalku vedľa mince tak, aby tvorila pravý uhol so zápalkou vľavo hore.

© Kulturologia

 

Ďalej, vidíte zápalku na obrázku úplne vpravo, ktorá je vo vertikálnej polohe? Pripojte ju k prvej tyči, ktorú ste presunuli, a umiestnite ju rovnobežne so zápalkou vľavo hore.

© Kulturologia

 

Nakoniec domček šikovne uzavrite presunutím vodorovnej tyče v spodnej časti obrázka tak, aby sa stretla s druhou presunutou zápalkou.

© Kulturologia

 

Bolo to vzrušujúce, však? Ak sa vám tento test páčil, podeľte sa oň a vyzvite svojich blízkych.

 

Súvisiaci príspevok

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.