Accueil » Novinky » IQ test: géniovia ho zvládnu za 10 sekúnd! Určite by ste mali vyskúšať

IQ test: géniovia ho zvládnu za 10 sekúnd! Určite by ste mali vyskúšať

Ak budete pri riešení tohto matematického problému postupovať logicky, vyriešite ho ľahko a rýchlo.

Matematická rovnica je testom logického myslenia a riešenia problémov. Pri troche sústredenia a veľkom pozorovacom zmysle nájdu géniovia odpoveď v okamihu. Tak sa poponáhľajte a urobte si ju sami.

Aká je odpoveď na túto matematickú rovnicu?

Je tu zvýraznené číslo 7, ktoré sa 6-krát opakuje, pričom ho musíte vypočítať pomocou konvenčných znakov +, -, x a /. V poradí, v akom je úloha uvedená, pozostáva najprv zo sčítania, potom z delenia, ďalšieho sčítania, násobenia a odčítania. Túto rovnicu dokážu vyriešiť aj deti, pretože na vyriešenie výpočtu stačí postupovať logicky. Ak sa na prvý pohľad zdá, že úloha je ťažká, nie je to tak, pretože ide o druh testu, ktorý sa ponúka pri skúškach. Je to variant mnohých testov s číslami a písmenami, ktoré si vyžadujú logiku.

© scpen

 

Prečo robiť test z matematiky?

Matematický test testuje úroveň inteligencie a rýchlosť, s akou človek dokáže vyriešiť problém. Po počiatočnom pozorovaní zadaného problému sa zamyslíte nad logikou, ktorú musíte dodržať, a to tak, že sa zamyslíte nad tým, ktorý typ výpočtu je na prvom mieste: sčítanie, odčítanie, delenie alebo násobenie. Potom vykonáte výpočet a v okamihu nájdete riešenie matematickej rovnice. Pri rôznych druhoch matematických úloh 99 % ľudí v tomto teste neuspeje. Pri tomto druhu rovnice uvažujete a pracujete hlavou, pričom uplatňujete metódu riešenia, ktorú ste sa naučili na vysokej škole. Pri tomto druhu matematickej úlohy si tiež zlepšujete svoje vizuálne schopnosti.

Čtěte také  IQ test: Dokážete premiestniť 3 zápalky, aby ste dostali izbu do domu bez toho, aby ste ju premiestnili?

Riešenie

Vyriešili ste túto rovnicu logickým spôsobom, pričom ste rešpektovali pravidlá priority?

© scpen

 

Pri tejto rovnici musíte začať riešením násobenia, pretože zátvorky sú tu neviditeľné. Potom príde na rad delenie a až potom pokračujte sčítaním a odčítaním. Správna odpoveď je 50.

 

Súvisiaci príspevok

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.