Accueil » Novinky » IQ test: koho si vyberie princezná? Len GENIÁLNI riešitelia vyriešili túto ZÁHADU: 2 % z nich.

IQ test: koho si vyberie princezná? Len GENIÁLNI riešitelia vyriešili túto ZÁHADU: 2 % z nich.

Inteligentní ľudia sa neboja absolvovať testy IQ na posúdenie svojich kognitívnych schopností.

Hádanka, ktorú sa chystáme navrhnúť, nie je ani zďaleka jednoduchá. Budete musieť využiť svoju mentálnu obratnosť, analytické schopnosti a zmysel pre logiku. Miera neúspešnosti tohto testu IQ je 98 %. Inými slovami, na túto výzvu môžu odpovedať len géniovia. Budete jedným z nich?

Ako sa robí IQ test?

Cieľom testu je uhádnuť, ktorý z dvoch rytierov získa ruku princeznej. Mladá dáma sa rozhodne až po súboji dvoch rytierov. Kto príde k jazeru so svojím koňom ako posledný, vyhrá túto súťaž. Kto podľa vás vyhrá túto konfrontáciu? Budete mať 10 sekúnd na preštudovanie situácie. Použite svoje analytické schopnosti a inteligenciu na vyriešenie tejto náročnej hádanky.

Tu je odpoveď na túto hádanku

Ak by totiž bolo cieľom dostať sa k jazeru čo najneskôr, potom by bolo nemožné rozhodnúť sa medzi týmito dvoma rytiermi. Tí by sa určite tak či onak vzdali. Preto si obaja bojovníci museli vymeniť kone. Automaticky vyhráva ten, kto sa dostane k jazeru ako prvý. Predpokladajme, že ste jedným z rytierov a víťazstvom dokážete, že kôň, na ktorom jazdí váš súper, je pomalší. Inými slovami, spĺňa sa tým podmienka stanovená na začiatku, ktorá hovorí, že ruku princeznej dostane rytier, ktorý príde k jazeru ako posledný.

Čtěte také  IQ test: Dokážete premiestniť 3 zápalky, aby ste dostali izbu do domu bez toho, aby ste ju premiestnili?

Ak by ste mohli poskytnúť odpoveď

Vyriešenie tejto hádanky dokazuje, že ste veľký génius. Ľudia, ktorí test navrhli, si nikdy nemysleli, že niekto príde s odpoveďou, pretože je veľmi zložitý. Ale pretože ste inteligentní, dokázali ste ju vyriešiť za menej ako 10 sekúnd. Je to obdivuhodný výkon. Dalo by sa povedať, že žiadny problém pre vás nie je dostatočne zložitý. Vždy ste pripravení poskytnúť riešenie bez ohľadu na to, o aký zložitý prípad ide.

Ak ste nenašli odpoveď

Nevzdávajte sa. Môže sa stať, že vám termín nestačí. Príčinou neúspechu môže byť aj nedostatočná koncentrácia. Nie je to vážne, pretože je to bežná situácia pre väčšinu ľudí. Potrebujete len trochu praxe. Odporúčame vám, aby ste si urobili iné testy IQ, ktoré vám pomôžu trénovať mozog.

Súvisiaci príspevok

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.