Accueil » Novinky » IQ test: Ste génius? Dokážte to vyriešením tejto matematickej hádanky za menej ako 20 sekúnd!

IQ test: Ste génius? Dokážte to vyriešením tejto matematickej hádanky za menej ako 20 sekúnd!

Géniovia nemusia byť odborníkmi na matematiku, aby vyriešili mozgová výzva ďalšie. Ich inteligencia a vysoká dedukčná schopnosť sú totiž dostatočné na to, aby našli výpočtovú logiku, ktorá to umožní.

Myslíte si, že ste dostatočne inteligentní na to, aby ste vyzdvihli IQ test dňa? Je na vás, aby ste to dokázali!

IQ test: Nájdite chýbajúce číslo

Na obrázku, ktorý uvidíte, sú zobrazené políčka s rôznymi číslami. Len jedno políčko je prázdne, takže hodnota je stále neznáma. Vašou úlohou bude potom nájsť chýbajúce číslo v tomto políčku.

Na to je potrebné určiť vzťah medzi všetkými týmito číslami a použitou logikou výpočtu. Myslíte si, že ste na túto úlohu pripravení? Ak áno, potom začnite tým, že sa sústredíte a zbavíte sa všetkých rozptýlení, pretože budete mať len 20 sekúnd na vyriešenie tento test !

Čtěte také  Test osobnosti: Aké sú vaše hranice? Zistite to v tomto vizuálnom kvíze!

Foto: © Legrisou.fr

Ste pripravení? Teraz ste na rade vy!

IQ test: správna odpoveď

Podarilo sa vám vyriešiť túto hlavolamovú úlohu za 20 sekúnd, ktoré ste mali k dispozícii? Ak áno, pozrime sa, či je vaša odpoveď správna! Riešenie tohto IQ testu nájdete nižšie.

Riešenie

Správna odpoveď bola 30. Aby ste dospeli k tomuto číslu, tu je logika, ktorú ste museli nájsť. Každé vonkajšie číslo ste museli sčítať s číslom napravo od neho aby ste dostali číslo v strede takto:

  • 12 + 15 = 27,
  • 15 + 11 = 26,
  • 11 + 18 = 29 a nakoniec,
  • 18 + 12 = 30.

Foto: © Legrisou.fr

Použili ste rovnakú metódu výpočtu, ale nenašli ste 30? To znamená, že musíš popracovať na svojich mentálnych výpočtových schopnostiach. Ak ste našli správnu odpoveď, bravo ! Rýchlo ste uhádli logiku výpočtu použitú pri operáciách a vaše mentálne výpočtové schopnosti sú nepopierateľné. Musíte byť génius!

Čtěte také  Optická ilúzia Vizuálny test: Ak máte orlie oči, nájdite nepárny koláč za 18 sekúnd

Ak sa vám nepodarilo nájsť logiku výpočtu, a preto ste nedospeli k správnej odpovedi, znamená to, že vôbec nie ste silný v numerickej dedukcii. To je v poriadku, vždy môžete zlepšiť svoje kognitívne schopnosti tým, že budete pracovať na rýchlosti myslenia, pozorovacích a analytických schopnostiach a matematických znalostiach pomocou našich IQ testov.

Chcete si opäť zmerať sily? Na našej stránke nájdete náročné hádanky. Nezabudnite sa o tieto výzvy podeliť so svojimi priateľmi a rodinou!

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.