Accueil » Novinky » IQ test: Uhádnete chýbajúce číslo v tejto matematickej hádanke za 20 sekúnd?

IQ test: Uhádnete chýbajúce číslo v tejto matematickej hádanke za 20 sekúnd?

Tento IQ test vám poskytne jasnejšiu predstavu o vašich intelektuálnych schopnostiach.

Ak máte radi logické hry, čísla, rovnice a matematiku všeobecne, potom je tento IQ test určený práve pre vás. Otestujte si svoje schopnosti a zároveň sa zabavte s touto hádankou. Dokončením tejto úlohy sa totiž kvalifikujete ako génius a vaše analytické schopnosti ohromia všetkých okolo vás. Nečakajte už dlhšie a skúste túto výzvu prijať!

Čo sa od vás očakáva

Pri tomto teste vám predložíme obrázok, na ktorom je niekoľko postupností čísel. Každé číslo bude orámované a sprevádzať ho bude šípka, ktorá ukazuje buď na ďalšiu bublinu, alebo na tú, ktorá sa nachádza vedľa nej. Jedna z týchto bublín však obsahuje iba otáznik. Upozorňujeme, že číslo sedem (7) nie je v žiadnom prípade chybou. Preto, aby ste uspeli, budete musieť určiť číslo, ktoré by sa malo nachádzať v tejto bubline. Je na vás, aby ste sa pokúsili nájsť a pochopiť logiku v tejto postupnosti čísel.

Čtěte také  IQ test: Ako získať 5 trojuholníkov presunutím 3 zápaliek? Máte 40 sekúnd!
© Kulturologia

Aký je zmysel takéhoto testu?

V prvom rade sú hádanky a hlavolamy skvelým spôsobom, ako si oddýchnuť a zároveň byť produktívny. Riešenie tohto druhu úloh vám totiž umožní precvičiť si mozog a zlepšiť svoje intelektuálne schopnosti, pozorovacie a analytické schopnosti a zmysel pre logiku. Okrem toho sa prostredníctvom tejto skúšky naučíte viac sústrediť, venovať pozornosť detailom a vytrvať pri riešení problému.

Ako vyriešiť túto matematickú hádanku?

Ste pripravení? Tu je správna odpoveď: dvanásť (12)! Gratulujeme tým, ktorí uspeli, zaslúžite si titul génia. Tí, ktorým sa to nepodarilo, nebojte sa, všetko vám vysvetlíme a riešenie nájdete aj na obrázkoch nižšie.

© Kulturologia

 

Najprv ste sa museli izolovať, aby vás počas testu nič nerušilo. Po druhé, bolo dôležité osvojiť si niekoľko metód a nenechať sa odradiť počas cesty. Museli ste totiž vyskúšať niekoľko prístupov, ako napríklad delenie, násobenie, odčítanie alebo sčítanie. Potom ste sa museli pozorne pozrieť na každú postupnosť čísel.

Čtěte také  Test rozdielov: Otestujte svoju vizuálnu pozornosť a nájdite rozdiely medzi týmito dvoma obrázkami za 60 sekúnd

Kombináciou týchto prístupov by ste si uvedomili, že kruhy tvoria trojuholníky tri krát tri a že číslo v strede je výsledkom odčítania čísel okolo neho. Táto logika však nefungovala v prípade bubliny obsahujúcej číslo sedem (7). Preto ste sa museli sústrediť na tento detail. Nakoniec, ak ste obrázok pozorne analyzovali, fungovalo len jedno riešenie: číslo v strede bolo výsledkom súčtu čísel okolo neho. Preto ste namiesto každého čísla museli vziať každú číslicu.

Nezabudnite tento test zdieľať na sociálnych sieťach, aby si experiment mohli vyskúšať aj vaši priatelia a rodina.

 

Súvisiaci príspevok

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.