Accueil » Novinky » IQ test: Uhádnite, ktorý pohár sa naplní ako prvý. Túto výzvu zvládnete za menej ako 20 sekúnd!

IQ test: Uhádnite, ktorý pohár sa naplní ako prvý. Túto výzvu zvládnete za menej ako 20 sekúnd!

Dokážte, že ste génius, za ktorého sa vydávate, vyriešením tejto vizuálnej hádanky!

Existuje mnoho spôsobov merania úrovne inteligencie. Zhodli sme sa však na tom, že najzábavnejšie sú online testy IQ, ako je ten, ktorý vám dnes ponúkame. Súhlasíte s nami? Potom vás pozývame, aby ste si otestovali svoj mozog v tomto logickom teste. Zvládnete túto výzvu?

Vizuálny test: „Ktorý pohár sa naplní rýchlejšie?

Ste pripravení? Potom je toto vaša výzva. Na nasledujúcom obrázku je niekoľko pohárov spojených rúrkou, takže ak pustíte vodu z kohútika, každý pohár sa naplní. Celkovo je tu 7 očíslovaných pohárov. Vašou úlohou je uhádnuť, ktorý z nich sa naplní ako prvý. Ak sa vám to podarí v rekordnom čase, zaslúžite si byť považovaní za génia!

© Orchidhouse

 

Pri pohľade na obrázok si pomocou predstavivosti predstavte, ako tečie voda z vodovodu. Dajte si pozor na malé pasce!

Čtěte také  IQ test: Ktorý pohár sa naplní ako prvý? Na odpoveď máte len 20 sekúnd

IQ test: správna odpoveď

Ešte stále sa vám nepodarilo vyriešiť túto vizuálnu hádanku? Dáme vám na to druhú šancu. Na pomoc vám ponúkame niekoľko nápoved: Ak sa pozriete na pohár 7, prvý pohár, do ktorého tečie voda z kohútika, má po stranách dve rúrky spojené s pohármi 5 a 6. Takže pohár 7 sa nenaplní ako prvý. Uistite sa teda, že všetky rúrky sú funkčné.

Našli ste správnu odpoveď? To znamená, že máte dobré pozorovacie a analytické schopnosti. Gratulujeme, ste génius!

Ak sa vám nepodarilo uhádnuť správnu odpoveď na tento test, pozrite si riešenie na obrázkoch.

Riešenie

© Orchidhouse

 

Prvá logika, ktorú musíte mať, je, že práve rúrka, ktorá je v nižšej výške, umožňuje rýchlejšie naplnenie skla po prúde. Ale pretože potrubie vedúce k poháru 5 je zablokované, prvý pohár, ktorý dostane vodu, je pohár 6, potom 4. Takže sklo, ktoré sa naplní ako prvé, je sklo 4.

Čtěte také  IQ test: Vidíte 3 rozdiely medzi 2 fotografiami? Inteligencia preukázaná, ak to zvládnete za 25 sekúnd

 

Súvisiaci príspevok

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.