Accueil » Novinky » IQ test: Vyriešte rovnicu presunutím jednej zápalky za menej ako 10 sekúnd

IQ test: Vyriešte rovnicu presunutím jednej zápalky za menej ako 10 sekúnd

Vyskúšajte si túto matematickú úlohu a zmerajte si svoju inteligenciu a schopnosť riešiť zložité problémy.

Dnes vám predstavujeme túto malú matematickú hádanku. Stačí, ak rovnicu opravíte presunutím jedinej zápalky. Je pomerne zložitá, len 5 % ľudí ju zvládne vyriešiť za menej ako 10 sekúnd.

Predstavujeme IQ test: vyriešte rovnicu za menej ako 10 sekúnd presunutím iba jednej zápalky

Testov IQ je na internete veľa a sú populárne už veľmi dlho. Ich cieľom je zmerať vaše intelektuálne schopnosti a zároveň sa dobre zabaviť.

Túto matematickú úlohu môžete riešiť sami, s rodinou, priateľmi alebo kolegami. Je to príležitosť porovnať svoju inteligenciu s inteligenciou svojich priateľov a rodiny.

Táto matematická hádanka je špeciálne navrhnutá na meranie vašich schopností uvažovania. Pomáha tiež určiť úroveň vašej koncentrácie a vycibriť vašu logickú myseľ.

Východisková rovnica v tejto matematickej hádanke je 8 + 5 = 2.

© Kulturologia

 

Úlohou je presunúť iba jednu zápalku, aby bola správna. Na spestrenie IQ testu ho musíte vyriešiť za menej ako 10 sekúnd bez podvádzania. Je čas vyskúšať si svoje dedukčné schopnosti a kreativitu.

Čtěte také  IQ test: Dokážete nájsť skrytú ženu? 99 % z nich tento EXTRÉMNY test vzdalo.

Malá nápoveda: aby ste vyriešili hádanku, musíte dodržiavať poskytnuté informácie. Musíte sa tiež sústrediť a skúšať rôzne metódy, dokonca aj myslieť mimo škatuľky.

Odpovede na matematickú hádanku 8 + 5 = 2 presunutím len jednej zápalky

Táto matematická úloha je ideálna na otestovanie vašej inteligencie a jej porovnanie s inteligenciou vašich priateľov. Vašou úlohou bolo správne vyriešiť východiskovú rovnicu 8 + 5 = 2 za menej ako 10 sekúnd a presunutím iba jednej zápalky.

Gratulujeme, ak ste našli správnu odpoveď v tomto čase a bez toho, aby ste sa najprv pozreli na odpoveď. Gratulujeme, pravdepodobne máte nadpriemerné IQ. Pre tých, ktorí nenašli správnu odpoveď, uvádzame vysvetlenie, ktoré vám pomôže pochopiť.

Odpoveď na rovnicu 8 + 5 = 2 je celkom zrejmá, ak máte dobrý zmysel pre pozorovanie a logiku. Zápas, ktorý bolo potrebné presunúť, sa nachádza na znamienku „+“. Ak ho presuniete na číslo 5, dostanete číslo 6. S touto novou hodnotou dostanete novú rovnicu: 8 – 6 = 2.

Čtěte také  Matematická hádanka: Otestujte si svoje IQ presunutím 2 zápaliek!

Odpoveď na túto hádanku nájdete na obrázku, ktorý vám podrobne ukáže riešenie.

© Kulturologia

 

Nezabudnite si vyskúšať aj zložitejšie matematické úlohy a otestovať svoje schopnosti.

 

Súvisiaci príspevok

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.