Accueil » Novinky » IQ test: Vyriešte tento matematický problém presunutím jednej zápalky a dokážte, že ste inteligentní!

IQ test: Vyriešte tento matematický problém presunutím jednej zápalky a dokážte, že ste inteligentní!

Sústreďte sa a využite svoje základné matematické zručnosti

Nadchli ste sa v poslednom čase pre IQ a osobnostné testy? Musíte uznať, že tieto aktivity sú zábavné a pútavé.

Najmä preto, že tieto mozgové výzvy vám umožnia zhodnotiť vašu inteligenciu alebo osobnosť. Dnes vám navrhujeme, aby ste si vyskúšali svoje kognitívne schopnosti. Bavte sa!

IQ test: „Opravte túto rovnicu presunutím jednej zápalky

Hrali ste niekedy matematické úlohy so zápalkami? Ak áno, potom by ste mali vedieť, že na vyriešenie tejto hádanky potrebujete rýchle a presné myslenie.

Musíte sa tiež sústrediť a používať základné matematické zručnosti. Dokážete to? Tak to dokážte!

Ak si chcete urobiť tento IQ test, najprv sa pozrite na rovnicu na nasledujúcom obrázku: 5 + 4 = 7.

© Kulturologia

 

Je zrejmé, že táto rovnica je nesprávna. Vašou úlohou bude nájsť rovnováhu a správne nastaviť rovnicu. Na tento účel môžete presunúť zápas. Buďte opatrní, môžete presunúť len jednu zápalku. Preto si dobre rozmyslite, kým odpoviete.

Čtěte také  IQ test: Ako získať 5 trojuholníkov presunutím 3 zápaliek? Máte 40 sekúnd!

IQ test: správna odpoveď

Našli ste správnu zhodu, ktorú môžete presunúť na opravu tejto rovnice? Ako dlho vám trvalo vyriešiť rovnicu?

Ak áno, svedčí to o vašej inteligencii. Test pre vás nebol taký ťažký. Chcete sa pustiť do náročnejších matematických výziev?

Našťastie máme na našej webovej stránke zoznam IQ testov. Neváhajte a navštívte našu platformu, aby ste našli výzvy, ktoré zodpovedajú vašej úrovni IQ.

Na druhej strane, ak sa vám tento matematický rébus nepodarilo vyriešiť, znamená to, že ste tentoraz neboli dostatočne šikovní. Nezabudnite pravidelne cvičiť, aby ste zlepšili svoje zručnosti. Pozrite sa na obrázok nižšie a pozrite si riešenie testu IQ.

© Kulturologia

 

Riešenie

Nesprávna rovnica bola 5 + 4 = 7. Aby ste mohli rovnicu opraviť, musíte presunúť jednu zo zápaliek z čísla 5. Musíte vziať zvislú zápalku, ktorá je na ľavej strane čísla, a presunúť ju na pravú stranu, aby vzniklo číslo 3. Takto získate správnu rovnicu 3 + 4 = 7.

Čtěte také  Test optických ilúzií: Ak máte bystré oči, nájdite slovo Happy za 18 sekúnd
© Kulturologia

 

Keď ste pochopili logiku tejto hádanky, prečo sa o ňu nepodeliť so svojimi priateľmi a rodinou? Vyzvite svojich priateľov a rodinu týmto IQ testom. Ak to nedokážu, môžete im vysvetliť odpoveď.

 

Súvisiaci príspevok

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.