Accueil » Novinky » Je načase dokázať, že ste matematik. Pokúste sa vyriešiť túto matematickú hádanku!

Je načase dokázať, že ste matematik. Pokúste sa vyriešiť túto matematickú hádanku!

Máte radi výzvy ? Platí to aj pre čísla? Ak áno, potom táto hádanka je pre vás. Dnes vám navrhujeme, aby ste prišli na koniec túto výzvu pre zábavu, ale aj na otestovanie svojich schopností. Teraz je čas začať, bavte sa.

Čo je to matematická úloha?

V rámci tejto úlohy vám predstavíme obrázok, ktorý vám ukáže pyramída z čísel. V skutočnosti budete mať, počnúc odspodu, prvý riadok so štyrmi červenými obdĺžnikmi, z ktorých každý obsahuje čísla. Potom tri hnedé obdĺžniky, opäť s číslami vo vnútri, za ktorými nasledujú dva zelené obdĺžniky, každý s číslom vo vnútri. Na samom vrchole pyramídy bude modrý obdĺžnik.

Legrisou.fr

Je na vás, aby ste našli číslo, ktoré by sa na ňom malo zobraziť. Budete mať pochopiť : Táto úloha má určitú logiku a vašou úlohou je zistiť, aká je to logika.

Čtěte také  Iba 20 % ľudí dokáže počas 5 sekúnd rozpoznať číslo 3 na tomto obrázku

Aký zmysel má prijať matematickú výzvu?

Je dôležité vedieť, že matematické výzvy sú vynikajúce na stimuláciu mozguu. Nielenže vás motivujú ísť až do konca a nevzdávať sa, čo je veľmi dobré pre vytrvalosť a trpezlivosť, ale pôsobia aj ako cvičenie a tréning.

Tým, že majú formu hier, matematické úlohy vám skutočne umožňujú precvičovať mozog bez toho, aby ste naň vyvíjali tlak. Preto tým, že sa pokúsite dokončiť matematickú výzvu, budete pracovať na svojej logike, ako aj na svojich analytických schopnostiach.

Našli ste odpoveď? Je čas uviesť riešenie.

Posledné číslo v pyramíde bolo 2 349 ! Gratulujeme tým, ktorým sa ho podarilo nájsť. Matematika a vy sa k sebe hodíte.

Pre tých z vás, ktorí mali s touto hádankou trochu problémy, všetko vysvetlíme. Keďže išlo o matematickú úlohu, bolo zrejmé, že ide o výpočty. Možno ste si všimli, že keď ste sčítali čísla vo dvojiciach, výsledkom nikdy nebolo číslo uvedené vyššie?

Čtěte také  Test optických ilúzií očí: Skúste nájsť na tomto obrázku nepárneho hada

Legrisou.fr

Najdôležitejšie bolo vytrvať, pretože ak ste pokračovali, mali ste si uvedomiť, že každý dodatok má spoločný bod. Ak chcete vidieť vyššie uvedené číslo, museli ste sčítať 22ku každému sčítaniu. Takto získate posledné číslo pyramídy, ste museli sčítať čísla trojuholníkov a pripočítať 22. Teraz riešenie na obrázku.

Dúfame, že sa vám táto úloha páčila. Ak áno, pozývame vás, aby ste sa o ňu podelili so svojimi priateľmi prostredníctvom vašich sociálnych sietí.

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.