Accueil » Novinky » Matematická hádanka: nájdite správny počet obdĺžnikov, 95 % ľudí nenájde správny počet!

Matematická hádanka: nájdite správny počet obdĺžnikov, 95 % ľudí nenájde správny počet!

Precvičte si mozog a zistite úroveň svojho IQ vyriešením tejto matematickej hádanky.

IQ testy vám môžu priniesť pocit hrdosti, keď sa vám ich podarí vyriešiť. Dnešná matematická hádanka vás podrobí skúške a preverí vaše schopnosti.

Skúste šťastie pri riešení tohto testu a zistite, či patríte medzi 5 % ľudí, ktorí ho vyriešili správne. Ste pripravení? Začnime.

Úvod k matematickej hádanke

Testy IQ prospievajú mozgu tým, že stimulujú jeho plasticitu a schopnosť učiť sa nové veci. Matematické hádanky si vyžadujú sústredenie a logiku.

Je to dokonalé mentálne cvičenie na udržanie a zlepšenie kognitívnych funkcií: pamäte, koncentrácie a riešenia problémov. Je však dôležité nájsť správnu rovnováhu, aby sa mozog nepreťažoval príliš veľkými nárokmi.

Dnešnou matematickou úlohou je spočítať počet obdĺžnikov na obrázku. Pri slove matematika sa nám okamžite vybavia komplikované problémy zahŕňajúce čísla a symboly.

© scpen

 

V tomto prípade to tak nie je. Je to zábavný test, ktorý vás má uvoľniť a zároveň precvičiť váš mozog. Je to skutočný tréning, ideálny na stimuláciu mozgu a zároveň zábavu. Aby ste túto hádanku zvládli, odporúčame vám zapamätať si definície geometrie.

Čtěte také  IQ test: Kto je manžel tejto ženy? Na vyriešenie tejto hádanky pre géniov máte 8 sekúnd.

Kliknutím na tlačidlo „Ďalej“ nižšie si pozrite riešenie na nasledujúcej strane.

Súvisiaci príspevok

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.