Accueil » Novinky » Matematická hádanka: Otestujte si svoje IQ presunutím len 1 zápalky!

Matematická hádanka: Otestujte si svoje IQ presunutím len 1 zápalky!

IQ test je psychometrický test, ktorý meria inteligenciu človeka. Používa sa na posúdenie úrovne chápania a učenia sa osoby, ako aj jej schopnosti riešiť mentálne hádanky.

Testy IQ sa v posledných rokoch stali veľmi populárnymi, najmä na sociálnych sieťach. To viedlo k rastúcemu záujmu o hádanky a iné výzvy, ktoré umožňujú ľuďom otestovať svoje schopnosti a inteligenciu.

Dnes vám prinášame špeciálnu výzvu: Nájdite nesprávne riešenie rovnice 8 x 3 = 16 za menej ako 25 sekúnd!

Tento test Nejde len o to, aby ste našli správnu odpoveď na hádanku, ale aj o to, aby ste ju našli v obmedzenom čase. Pridanou náročnosťou je, že musíte nájsť nesprávnu odpoveď, čo môže byť ťažšie, ako sa očakávalo.

Na splnenie tejto úlohy budete musieť použiť stratégie riešenia problémov a techniky kreatívneho myslenia, aby ste našli nesprávnu odpoveď na hádanku. Aké je teda nesprávne riešenie? Na to, aby ste to zistili, máte 25 sekúnd!

Čtěte také  Iba 5 % ľudí dokáže počas 10 sekúnd rozpoznať číslo 12 medzi 21 v tejto optickej ilúzii

Legrisou.fr

IQ test dňa:

Dnes vám ponúkame hádanku, ktorá si bude vyžadovať celú vašu koncentráciu a premýšľanie. Na vyriešenie tejto úlohy, budete sa musieť pozorne pozerať a premýšľať mimo škatuľky. Vašou úlohou bude uspieť v presunúť jednu zápalku a vyriešiť tak rovnicu.

Keďže záleží na každom detaile, venujte čas premýšľaniu o každom kroku. Sme si istí, že riešenie nájdete!

Na úspešné dokončenie hádanky musíme zapojiť svoju myseľ a kreativitu. To znamená, že si musíme nájsť čas na pozorné pozorovanie a sústredenie. Musíme sa snažiť nájsť originálne riešenia a nie len postupovať podľa návodu. Na dosiahnutie nášho cieľa je potrebná určitá dávka predstavivosti a vytrvalosti.

Nakoniec musíme byť otvorení možnostiam a pripravení prehodnotiť svoj prístup, ak nefunguje. Ak budeme postupovať podľa týchto krokov, budeme schopní dosiahnuť svoje ciele.

Riešenie testu IQ

Všetci sme videli túto virálnu výzvu na sociálnych sieťach, ako sú Twitter, Facebook a Instagram. Dobyla svet a ľudia sa snažili vyriešiť túto záhadu.

Čtěte také  IQ test: Uhádnete, ktoré z týchto áut by malo cúvať ako prvé za 15 sekúnd?

Na tomto obrázku vyššie musíme nájsť riešenie matematického problému za menej ako 25 sekúnd. S jedinou zhodou.

Riešenie je 8 x 2 = 16.

© Legrisou.fr

Sme hrdí na tých, ktorí dokázali nájsť odpoveď v takom krátkom čase.

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.