Accueil » Novinky » Matematická hádanka: Uhádnite chýbajúce číslo za 10 sekúnd!

Matematická hádanka: Uhádnite chýbajúce číslo za 10 sekúnd!

Ak dokážete nájsť chýbajúce čísla za 10 sekúnd, patríte medzi elitu.

Táto výzva je skvelým spôsobom, ako si na obmedzený čas otestovať svoje schopnosti myslenia. Je pre inteligentných a rýchlo mysliacich ľudí. Patríte do tohto výnimočného kruhu? Vyplňte si test a zistite to.

Ako vyriešiť tento IQ test?

V tejto úlohe budete mať obrázok, ktorý obsahuje brokolicu, pomaranče a kivi. Sčítaním týchto plodov získate číslo ako odpoveď. Vašou úlohou je nájsť odpoveď na poslednú rovnicu, ktorá znie: koľko je kivi + pomaranč + brokolica. Buďte rýchli, pretože na vyriešenie tohto problému máte len 10 sekúnd. Nezabudnite sa vyzbrojiť železnou ostrosťou. Je to výzva, ktorá znie lákavo, ale pozor na zanedbanie, mohlo by vás to vyjsť draho.

Ste pripravení na túto výzvu?

Táto hádanka je cvičenie na vycibrenie mysle, na zlepšenie myslenia. Riešenie tohto problému si bude vyžadovať veľkú koncentráciu. Test môžete robiť s priateľmi alebo rodinou, ale skôr ako začnete, odstúpte, požiadajte o ticho… Skrátka, požiadajte ich, aby vás nerušili.

Čtěte také  IQ test: Kto je muž? Na vyriešenie tejto hádanky máte menej ako 5 sekúnd.

Odpoveď: Aká bola odpoveď?

Našli ste odpoveď? V skutočnosti si táto hádanka jednoducho požičiava pravidlá základnej matematiky. Tu je teda dlho očakávaná odpoveď.

Tento problém vyriešite tak, že ovocie nahradíte číslami. Takže pomaranč je 1, kivi je 3 a brokolica je 7. Po vykonaní tohto postupu sa rýchlo nájde odpoveď na poslednú rovnicu. Hádanka znie 1 +3 +7= ? A odpoveď je 11.

Vyriešili ste rovnicu?

Ak ste túto hádanku vyriešili za 10 sekúnd, gratulujeme! Skutočne patríte medzi elitu. Ste pohotový a dokážete nájsť vynikajúce riešenie zložitého problému.

Nebuďte však smutní, ak sa vám to nepodarí. Bola to náročná hádanka, ktorá si vyžaduje prax. Dôvodom, prečo ste nenašli odpoveď, môže byť to, že ste nepraktizovali. Na bystrú myseľ a najmä na vyriešenie matematického problému za 10 sekúnd je potrebná prax. Preto pokračujte v cvičení.

Čtěte také  Matematická hádanka: nájdite správny počet obdĺžnikov, 95 % ľudí nenájde správny počet!

Objavte vzrušujúce IQ testy na našej stránke

Nadchla vás táto výzva? Chcete ešte otestovať svoje limity a inteligenciu? Alebo by ste si len chceli vytrénovať mozog? Naša stránka ponúka nespočetné množstvo hádaniek, od jednoduchých až po tie zložitejšie. Každý si tu nájde niečo pre seba.

 

Súvisiaci príspevok

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.