Accueil » Novinky » Matematická hádanka: Vyriešte túto matematickú hádanku za menej ako 30 sekúnd!

Matematická hádanka: Vyriešte túto matematickú hádanku za menej ako 30 sekúnd!

Matematické hádanky boli špeciálne navrhnuté tak, aby otestovali vaše mentálne a logické schopnosti. Zároveň je to zábavný spôsob, ako si otestovať svoje schopnosti a vedomosti pri riešení problémov.

Prezentácia matematickej hádanky

Úloha Úloha dňa predstavuje matematickú hádanku, ktorú musíte vyriešiť za menej ako 30 sekúnd. Má podobu rovníc, v ktorých je hodnota každého prvku neznáma. Na vyriešenie hádankuMusíte urobiť všetko pre to, aby ste zistili hodnotu jednotlivých potravín: mrkvy, kukurice a húb.

© Legrisou.fr

Aby ste našli správnu odpoveď, musíte sa čo najviac sústrediť. Musíte byť veľmi rýchli, pretože čas je veľmi krátky. Uistite sa, že ste na pokojnom mieste a pozorne si prečítajte výrok. Skôr ako začnete, venujte čas pochopeniu nápovedy.

Riešenie tejto matematickej úlohy

Podarilo sa vám vyriešiť túto matematickú úlohu za menej ako 30 sekúnd? Výborne! Vaša schopnosť myslieť je celkom pozoruhodná. Neváhajte a podeľte sa o svoj úspech a túto matematickú hádanku so svojimi priateľmi a rodinou, aby sa aj oni mohli zabaviť a zároveň stimulovať svoj mozog.

Čtěte také  Test rozdielov: Dokážete rozpoznať 3 rozdiely medzi týmito 2 obrázkami za menej ako 10 sekúnd?

Hodnota jablka je 15, hodnota citróna je 12 a hodnota mrkvy je 3. Tu je vysvetlenie tejto matematickej hádanky:

  • Prvý riadok: tri mrkvy plus tri mrkvy plus tri mrkvy sa rovná 27. To dáva : 3 × 9 = 27. Ak chcete zistiť hodnotu jednej mrkvy, musíte vykonať nasledujúci výpočet: 9 / 3 = 3. Jedna mrkva sa teda rovná 3.
  • Druhý riadok: tri mrkvy plus tri sa rovná jednej kukurici. Nahradením mrkvy jej hodnotou dostaneme : 9 + 3 = 12. Jedna kukurica sa teda rovná 12.
  • Tretí riadok: jedna kukurica plus jedna mrkva sa rovná jednej hube. Ak nahradíme kukuricu a mrkvu ich príslušnými hodnotami, dostaneme: 12 + 3 = 15. Jedna huba sa teda rovná 15.

Legrisou.fr

Predovšetkým by ste sa nemali nechať odradiť, ak nenájdete správnu odpoveď. Testy IQ nie sú vždy jednoduché ani pre tie najbystrejšie mozgy. Aby ste si pomohli, nájdite si čas na iné, menej náročné úlohy, ktoré vám pomôžu trénovať mozog.

Čtěte také  Vizuálny test: otestujte svoje schopnosti a zistite, koľko trojuholníkov sa nachádza v tejto skladačke

Dúfame, že vás táto matematická hádanka neodradila a že budete pokračovať v riešení ďalších výziev.

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.