Accueil » Novinky » Matematická hádanka: Zvládnete túto matematickú úlohu do 15 sekúnd?

Matematická hádanka: Zvládnete túto matematickú úlohu do 15 sekúnd?

Úloha dňa má podobu matematickej hádanky. Je to test špeciálne navrhnutý tak, aby vám pomohol znovu získať motiváciu a zároveň rozvíjal vaše schopnosti riešiť problémy. Obzvlášť ťažké, táto výzva polovica účastníkov neuspela.

Prezentácia matematickej hádanky

Dnešná matematická úloha je náročná a vyžaduje si dobrú koncentráciu. Aby bola ešte ťažšia, musí byť vyriešiť za 15 sekúnd.

Hádanka vám predstavuje niekoľko rovníc v podobe basketbalovej a futbalovej lopty. Vašou úlohou bude uhádnuť odpoveď na poslednú rovnicu.

Ak to chcete urobiť, si môžete vybrať zo štyroch návrhov: A: 63, B: 84, C: 126 alebo D: 252. Ak to chcete urobiť, musíte najprv určiť hodnotu basketbalovej lopty a hodnotu futbalovej lopty.

Legrisou.fr

Skôr ako začnete, venujte čas prečítaniu a pochopeniu vyhlásenia. Dobre sa sústreďte na tichom mieste, pretože na nájdenie správnej odpovede máte len 15 sekúnd.

Čtěte také  Optická ilúzia Test očí: Ak máte orlie oči Nájdite slovo Dotyk medzi ťažkými za 15 sekúnd

Riešenie tejto matematickej úlohy

Podarilo sa vám nájsť riešenie tejto matematickej hádanky? Gratulujeme! Máte pomerne vysoký inteligenčný kvocient.

Tu je odpoveď na túto matematickú úlohu:

  • Prvý riadok: basketbalová lopta plus basketbalová lopta plus basketbalová lopta má hodnotu 18. Ak chcete zistiť hodnotu basketbalovej lopty, musíte urobiť nasledujúci výpočet: 18 / 3 = 6. Basketbalová lopta má teda hodnotu 6.
  • Druhý riadok: Ďalej vieme, že 2 basketbalové lopty majú hodnotu 12 (6 + 6). Futbalová lopta má teda hodnotu 21. Pretože 6 + (21 – 15) = 6+6 = 12
  • Posledný riadok: Futbalová lopta plus futbalová lopta vynásobená polovicou basketbalovej lopty sa rovná koľko? Nahradením loptami s ich príslušnými hodnotami dostaneme: 21 + 21 x (6 / 2) = ? Takže 21 + (21 x 3) = 21 + 63 = 84.

Správna odpoveď je B. Neváhajte a podeľte sa o túto matematickú hádanku so svojimi priateľmi a rodinou, aby ste zistili, či dospeli k rovnakému záveru.

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.