Accueil » Novinky » Matematická úloha: Musíte presunúť iba 2 zápalky, aby ste získali čo najvyššie číslo. Máte 20 sekúnd!

Matematická úloha: Musíte presunúť iba 2 zápalky, aby ste získali čo najvyššie číslo. Máte 20 sekúnd!

Dokážte, že túto analytickú úlohu dokážete vyriešiť za 20 sekúnd!

Analytická inteligencia sa vyznačuje najmä vysokými kognitívnymi schopnosťami. Myslíte si, že ste inteligentný človek a dokážete riešiť rôzne druhy hádaniek? Vyzývame vás, aby ste to dokázali v tomto zábavnom IQ teste! Dokázali by ste vyriešiť túto analytickú hádanku?

IQ test: „Ktoré zápalky by ste mali presunúť, aby ste získali najvyššie číslo?

Hoci na dokončenie tejto hry je potrebná analytická myseľ, samotná analytická inteligencia na vyriešenie tejto hádanky nestačí. Potrebujete tiež kreatívne myslenie. Na nájdenie riešenia je potrebná vaša predstavivosť. Dokážte, že viete myslieť mimo škatuľky, vyriešením tohto IQ testu!

Vaša úloha je nasledovná: na obrázku nižšie je číslo 9441 tvorené zápalkami. Máte 20 sekúnd na premýšľanie a presunutie iba dvoch zápaliek, aby ste získali čo najvyššie číslo. Ste pripravení? Tých 20 sekúnd začína práve teraz!

Čtěte také  Matematická hádanka: Zvládnete túto matematickú úlohu do 15 sekúnd?
© Kulturologia

 

IQ test: Správna odpoveď

Čas vypršal a svoju odpoveď už nesmiete zmeniť. Ako sa vám darilo? Bolo pre vás riešenie tejto hlavolamu ľahké alebo naozaj ťažké?

Tu je riešenie:

Riešenie

Najvyššie číslo, ktoré môžete získať presunutím iba dvoch zápaliek, je 911 111.

Zaujíma vás, ako získať túto odpoveď. No keďže máte len dve zápalky, museli by ste presunúť dve zápalky na čísla 4 a premeniť ich na 1. Tým získate o štyri 1 viac, ako už tam je.

© Kulturologia

 

Pochopili ste to správne?

Ak ste nedostali správnu odpoveď, nebojte sa, mnohí z vás v tomto IQ teste neuspeli.

Odpoveď nebola vôbec zrejmá. Ak chcete mať nabudúce pri riešení tejto úlohy viac šťastia, môžete si zlepšiť svoje mozgové schopnosti cvičením v analytických a strategických hrách. V takom prípade určite navštívte našu stránku, kde nájdete ďalšie mozgové a vizuálne hádanky, ktoré môžete riešiť a zároveň sa pri nich zabaviť!

Čtěte také  Musíte mať orlí zrak, aby ste za menej ako 10 sekúnd spoznali skryté číslo 7

Ak ste úspešne zvládli dnešný IQ test, gratulujeme vám! Naozaj máte kreatívnu, strategickú a predovšetkým šikovnú myseľ. Keďže bol časový limit, nepochybovali sme o vašej nespornej rýchlosti myslenia!

 

Súvisiaci príspevok

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.