Accueil » Novinky » Matematická výzva: dokážete nájsť riešenie tejto hádanky za menej ako 60 sekúnd?

Matematická výzva: dokážete nájsť riešenie tejto hádanky za menej ako 60 sekúnd?

V dnešnom teste sa zameriavame na matematiku. Mimochodom, vedeli ste o povesti, že Einstein bol zlý v matematike? Táto fáma, ktorá upokojovala menej nadaných v matematike, je však nepravdivá. V skutočnosti slávny fyzik nemal v tomto predmete žiadne nedostatky a zvládal ho veľmi dobre už od útleho veku. Dnes musíte nájsť hodnoty jednotlivých objektov.

Ako nájdete odpoveď na tento matematický test?

Riešenie tejto matematickej hádanky nie je zložité. Stačí, ak nájdete hodnotu každého objektu.

© scpen

 

Tento typ hádanky by ste mali poznať, pretože sme ich už niekoľko predstavili. Každý riadok opisuje výpočet, ktorý treba vyriešiť. V tomto teste však máte k dispozícii len sériu sčítancov, čo úlohu ešte viac uľahčuje. To však neznamená, že by ste nemali používať iné matematické operácie. Na to, aby ste našli riešenie každého riadku, je nevyhnutné používať základné operácie.

Čtěte také  predpoveď na týždeň od 19. do 25. decembra 2022

Ako nájsť správnu odpoveď?

Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu zvládnuť tento test. V prvom rade musíte používať kalkulačku a neváhajte si robiť poznámky na papier. Potom by ste mali používať najzákladnejšie operácie: odčítanie, sčítanie, násobenie a delenie. Nesťažujte si to zložitými rovnicami, stratili by ste čas.
Nakoniec postupujte postupne. Začnite prvým riadkom a postupne sa dopracujte k poslednému riadku.

Riešenie tohto testu

Výsledok poslednej operácie je 18. Našli ste správnu odpoveď? Ak áno, ste veľmi dobrí v mentálnej aritmetike. Ak nie, tu je riešenie, ktoré vám pomôže nájsť hodnotu každého objektu.

Prvý riadok je jednoduchý: 45 / 3 = 15.
Druhý riadok: Aby ste dospeli k číslu 23, musíte vypočítať hodnotu diéty, ktorá je 4.
Tretí riadok: 4 + dvoje hodinky je 10. Odčítaním sa jedny hodinky rovnajú 3.

To isté platí aj pre trs banánov.
Hodnota hodín na poslednom obrázku je 2 a banánov je 3. To znamená: 2 + 3 + 3 + 10 = 18.

Čtěte také  Logická výzva: Otestujte si svoje IQ a nájdite kód za menej ako 60 sekúnd!
© scpen

 

 

Súvisiaci príspevok

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.