Accueil » Novinky » Matematická výzva: V tomto IQ teste máte 22 sekúnd na to, aby ste dokázali, že ste génius!

Matematická výzva: V tomto IQ teste máte 22 sekúnd na to, aby ste dokázali, že ste génius!

IQ testy sú zábavné a veľmi podnetné intelektuálne výzvy, ktoré vám umožnia na chvíľu zmerať svoje kognitívne schopnosti. Dnes je to vaša schopnosť uvažovať a matematická logika že sme dali na výzva. Ste pripravení na túto výzvu?

IQ test: „Aká je hodnota poslednej rovnice?“

Na obrázku nižšie, máte 3 vyriešené rovnice a jednu rovnicu, ktorú ešte musíte vyriešiť. Keď sa pozriete pozorne, uvidíte, že výsledky prvých troch rovníc nedávajú zmysel, ak postupujete podľa základných pravidiel výpočtu, v tomto prípade sčítania: 8 + 4 = 212, 9 + 3 = 312 a 8 + 2 = 410.

To znamená, že na stanovenie týchto rovníc bola použitá úplne iná matematická logika. Takže, aby ste nájsť odpoveď na poslednú rovnicu 5 + 1 = ?Musíte určiť logiku tohto výpočtu.

Foto: © Legrisou.fr

Máte 22 sekúnd na nájdenie tejto logiky a vyriešenie poslednej rovnice.

Čtěte také  Ako vyčistiť mastné škvrny z kuchynských skriniek?

Ste pripravení? Pripravte sa!

IQ test: správna odpoveď

Len málo ľudí, ktorí sa zúčastnili tejto matematickej výzvy, vyšlo na vrchol. Je ťažké sa sústrediť, keď viete, že časový limit je taký krátky, najmä keď je matematická úloha už tak náročná. Ako ste si viedli? Stačil vám časový limit?

Teraz nájdite riešenie nižšie tejto hádanky. Potom ho porovnajte so svojou odpoveďou.

Riešenie

Správna odpoveď je 56. Na získanie tejto hodnoty použite tento vzorec:

A + B = (A / B) & (A + B)

Potom máte :

  • 8 + 4 = (8 / 4) & (8 + 4) = 212
  • 9 + 3 = (9 / 3)& (9 + 3) = 312
  • 8 + 2 = (8 / 2) & (8 + 2) = 410

Nakoniec dostanete poslednú rovnicu na riešenie:

  • 5 + 1 = (5 / 1) & (5 + 1) = 56.

Foto: © Legrisou.fr

Odpovedali ste správne? Výborne! Je isté, že máte skvelé schopnosti efektívne a rýchlo riešiť problémy! Si naozaj matematický génius!

Čtěte také  Test optických ilúzií očí: Dokážete nájsť nepárne chladné za 20 sekúnd?

Ak sa vám to nepodarilo, je to v poriadku. Ale mali by ste vedieť, že splnenie tejto matematickej úlohy vám pomohlo aspoň trochu zlepšiť vaše analytické, kritické a tvorivé myslenie. Dúfame, že tento test stimuloval vašu myseľ!

Ak sa vám tento IQ test páčil, pozývame vás, aby ste sa oň podelili so svojimi priateľmi a rodinou ! Pozvite ich na našu stránku, kde nájdete ďalšie matematické testy tohto druhu!

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.