Accueil » Novinky » Matematický test: Nájdite hodnotu každej loptičky za menej ako 60 sekúnd.

Matematický test: Nájdite hodnotu každej loptičky za menej ako 60 sekúnd.

In test dňa, máte sériu operácií s rôznymi balónikmi. Cieľom je nájsť konečnú odpoveď posledného riadku. Mimochodom, vedeli ste, kto vytvoril futbalovú loptu? Číňania kopali do lopty už v 3. storočí, no futbal skutočne vznikol až v 19. storočí. Poďme sa hrať a pokúsime sa nájsť hodnotu balónov.

Toto je je viac ako len test. to je matematická výzva podmanivý kto otestuje vaše kognitívne schopnosti a analytickú myseľ. Tu je návod, ako pristupovať k tejto hre a využiť svoje schopnosti v praxi.

© Legrisou.fr

Táto hra si vyžaduje starostlivé premyslenie a dôkladnú analýzu každého prvku. Hľadajte prepojenia, vzťahy a stopy skryté v hádanke, aby ste dospeli k odpovedi. Bude pre vás výzvou riešiť zložité problémy a nájsť presné riešenia. Táto hra je trochu ťažká, nenechajte sa odradiť! Toto je príležitosť presadiť svoje schopnosti na maximum.

Čtěte také  IQ test: otestujte svoju inteligenciu a vyriešte túto logickú úlohu za menej ako 20 sekúnd

Aké operácie je potrebné vykonať na nájdenie riešenia?

V tejto matematickej záhade musíte uspieť pri hľadaní odpovede na záverečnú operáciu. Aby ste uspeli, musíte byť sústredení a predovšetkým metodickí. Pozrite si všetky navrhované výpočty a dôkladne analyzujte každú operáciu.

Aplikujte základné matematické operácie, ako sú sčítanie, odčítanie, násobenie a delenie. V prípade potreby a ak máte potrebné zručnosti, môžete na zjednodušenie výpočtov použiť aj rovnice.

Zvážte poradie operácií a riešte riadky jeden po druhom bez preskočenia poradia. Rešpektujte matematické pravidlá, násobenie a delenie pred sčítaním a odčítaním.

Riešenie tohto testu

Tu je návod, ako vyriešiť túto matematickú výzvu.

Pridaním rugbyovej lopty a futbalovej lopty dostaneme výsledok 2.

Na základe výsledku prvého riadku môžeme odvodiť, že každá gulička má hodnotu 1. Potvrdzujú to výpočty vykonané na prvom a treťom riadku.

V poslednom riadku musíme uhádnuť výsledok pomocou balónov. Preto delíme 2 rugbyové lopty 2 futbalovými loptami.

Čtěte také  Test pozorovacích schopností: Ak máte orlie oči, nájdite slovo Soul medzi Sole za 10 sekúnd

Pri delení dostaneme 2/2, čo dáva 1.

© Legrisou.fr

S touto metódou riešenia môžete nájsť odpoveď na túto matematickú výzvu len za 60 sekúnd.

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.