Accueil » Novinky » Matematický test: Zistite, koľko sa rovná otáznik, za menej ako 45 sekúnd!

Matematický test: Zistite, koľko sa rovná otáznik, za menej ako 45 sekúnd!

Na tento test z matematiky a logiky si budete musieť otestovať svoje schopnosti. Tento test Je navrhnutý tak, aby stimuloval vašu myseľ a zlepšil vašu intelektuálnu rýchlosť. Túto hru však treba vnímať ako zábavnú a stimulujúcu výzvu, ktorú môžete hrať ako rozptýlenie.

Výzva je jednoduchá a pozostáva z nájsť hodnotu otáznika. Je to rýchla a podnetná úloha, ktorá preverí naše schopnosti riešiť matematické problémy.

© Legrisou.fr

Tento test si vyžaduje matematické znalosti aj logické myslenie. Účastníci musia nájsť vzťah medzi číslami vo výroku a pomocou tejto logiky určiť chýbajúcu hodnotu.

Prvým krokom pri riešení úlohy je dôkladná analýza výroku a identifikácia relevantných informácií. Rozhodujúce je pochopiť usporiadanie čísel a konkrétne usporiadanie výkazu. Toto usporiadanie nebolo umiestnené náhodne a má dôležitý význam.

Akú hodnotu má otáznik?

Keď ste analyzovali výrok a pochopili, ako funguje rovnica, môžete začať uplatňovať svoju matematickú logiku. Ak chcete nájsť chýbajúcu hodnotu otáznika, postupujte krok za krokom. Musíte hľadať príslušné matematické operácie.

Čtěte také  Vizuálna výzva: Nájdite mačiatko, ktoré sa stratilo v záhrade!

Pre tento druh hádanky sú často nevyhnutné štyri základné operácie. Na riešenie úlohy možno použiť sčítanie, odčítanie, násobenie a delenie. Tieto operácie vám pomôžu nájsť riešenie.

Postupujte krok za krokom a pochopte, že všetky čísla majú logickú postupnosť. V prípade potreby môžete vykonať rovnaké výpočty a operácie. Buďte opatrní, táto hra je časovo obmedzená a na úspech máte len niekoľko sekúnd. Na pomoc si vezmite pero a papier, aby ste mohli rýchlo dokončiť operácie.

Na úspešné zvládnutie tohto matematického testu sú nevyhnutné aj dobré mentálne aritmetické schopnosti. Ste pripravení začať?

Riešenie

Našli ste odpoveď? Ak ste získali 72, gratulujeme ! To je správna odpoveď. Matematika bola jednoduchá: museli ste pochopiť logiku hádanky. Museli ste tiež používať matematické operácie, ako je násobenie a odčítanie. Logika testu bola :

8 × 8 – 8; 7 × 7 – 7; 11 × 11 – 11, a preto 9 × 9 – 9 = 72.

Čtěte také  Logický test: Otestujte svoje IQ a nájdite nádobu, ktorá sa naplní ako prvá!

© Legrisou.fr

Pre tých, ktorí nenašli odpoveď, môžete skúsiť zopakovať operácie pre lepšie pochopenie.

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.