Accueil » Novinky » Matematický test: Zistite, koľko sa rovná x a y v tejto matematickej hádanke!

Matematický test: Zistite, koľko sa rovná x a y v tejto matematickej hádanke!

Matematické úlohy a logické úlohy sú skvelým spôsobom, ako otestovať svoje intelektuálne schopnosti. Na stránke . test dňa, musíte nájsť nie jednu, ale dve hodnoty, ktoré sú x a y.

Zistiť, koľko sú tieto neznáme, môže byť mimoriadne ťažké. S dobrou logikou a použitím niekoľkých matematických pravidiel to však môžete urobiť.

Táto hádanka je vyhradená pre tých najinteligentnejších a matematicky nadaných. Ak si myslíte, že patríte medzi nich, neváhajte a pustite sa do riešenia. Táto úloha. Uisťujeme vás, že aby sme vám pomohli nájsť riešenia, budeme skúmať rôzne stratégie riešenia tejto výzvy a zistíme hodnoty x a y.

Legrisou.fr

Prvý krok k riešeniu výzvy je starostlivo analyzovať pyramídu čísel. Pozrite sa, ako sú čísla usporiadané a ako sú políčka oddelené. Ďalej ePokúste sa zistiť, či je v tvare políčok nejaký konkrétny zámer..

Čtěte také  Optická ilúzia: Ak máte jastrabie oči, nájdite číslo 47 za 15 sekúnd

Pochopenie predmetu je prvou podmienkou riešenia matematickej hádanky. Potom určte možné zákonitosti alebo vzťahy medzi jednotlivými číslami. Nájdenie logickej súvislosti medzi týmito číslami bude posledným krokom na pochopenie pred spustením výpočtov.

Po identifikácii matematických vzorcov a vzťahov v pyramídemôžete prejsť k riešeniu úlohy. Môžete použiť akékoľvek prostriedky alebo matematické operácie, pokiaľ nájdete správnu odpoveď.

Pri tomto type hádanky však na nájdenie odpovede stačia základné operácie. Môžete použiť hlavné základné matematické operácie, t. j. sčítanie, odčítanie, násobenie a delenie. Použitím vhodných operácií môžete tento test úspešne zvládnuť.

Aby ste úlohu vyriešili rýchlejšie, môžete v prípade potreby použiť kalkulačku, ale vaše mentálne aritmetické schopnosti budú efektívnejšie.

Riešenie

Zistili ste hodnoty x : 12 a y : 11 ? Gratulujeme! Ak nie, tu je návod, ako to malo byť urobené.

Pre x: 3 + 15 = 18

Čtěte také  Logický test: vyskúšajte svoje IQ a nájdite kód za menej ako 30 sekúnd!

18 / 2 = 9

15 + 7 = 22

22 / 2 = 11

7 + 19 = 26

26 / 2 = 13

9 + 11 = 20

20 / 2 = 10

Pre y: 11 + 13 = 24

24 / 2 = 12 x sa potom rovná 12 y : 10 + 12 = 22 -> 22 / 2 = 11.

© Legrisou.fr

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.