Accueil » Dom » Recept na prírodný odpudzovač psov, ktorý zabráni psom močiť pred domom

Recept na prírodný odpudzovač psov, ktorý zabráni psom močiť pred domom

Všimli ste si, že psy močia pred vaším domom? Váš dom a chcete nájsť riešenie, ako tomuto správaniu zabrániť? Ste na správnom mieste!

V tomto článku vám poskytneme tipy a triky a tipy, ako si vyrobiť prírodný repelent, ktorý odradí psy od značkovania teritória pred vaším domom váš domov. Buďte pripravení zistiť, čo môžete urobiť, aby ste sa tomuto problému vyhli.

Potrebné zložky

Prírodný repelent možno pripraviť z rôznych zložiek. Hlavnými zložkami sú ocot, éterický olej a tekuté mydlo. Treba zvážiť aj ďalšie pridávané zložky, ako je jedlá sóda a voda.

Na získanie optimálneho výrobku je však dôležité dodržať správny pomer medzi týmito rôznymi prvkami. Potom, keď sú všetky zložky zmiešané, je konečný výrobok pripravený na použitie.

Spôsob výroby

Prírodný repelent je možné vyrobiť veľmi jednoducho a lacno. Na jeho výrobu je potrebné zmiešať jednu polievkovú lyžicu červené chilli v prášku, jedna čajová lyžička tekutého mydla a jednu šálku vody. Keď sú všetky zložky dobre premiešané, môžete zmes naliať do fľaše s rozprašovačom.

Čtěte také  Objavte niekoľko jednoduchých tipov na obnovenie lesku vášho umývadla!

Pred každým použitím fľašu s rozprašovačom dobre pretrepte, aby ste zaistili hladký, rovnomerný a rovnomerne rozptýlený postrek. homogénna zmes. Ak chcete, môžete pridať aj niekoľko kvapiek esenciálnych olejov. Potom už len stačí prípravok naniesť na rastliny a iné predmety, ktoré chcete chrániť.

Výhody prírodného repelentu

Chemické látky môžu byť veľmi škodlivé pre životné prostredie a ľudské zdravie. Prírodný repelent je preto lepšou alternatívou, pretože je vyrobený z bezpečnejších a ekologickejších zložiek. Výhody týchto výrobkov sú početné:

  • Neobsahujú chemické látky, vďaka čomu sú bezpečnejšou voľbou pre životné prostredie.
  • Sú menej agresívne na pokožku a nespôsobujú podráždenie.
  • Vo všeobecnosti sú lacnejšie ako chemické výrobky.
  • Sú jednoduchšie na prípravu a aplikáciu.
  • Majú dlhšiu trvanlivosť ako iné výrobky.

Je však dôležité poznamenať, že prírodný repelent môže byť pri odpudzovaní komárov menej účinný ako chemický. Pri výbere výrobku pre vašu domácnosť je preto dôležité nájsť správnu rovnováhu medzi účinnosťou a bezpečnosťou.

Čtěte také  Ako vyčistiť žehliacu plochu?

Aplikácia prírodného repelentu je dôležitým krokom na zabezpečenie dobrého výsledku. Prípravok by sa mal aplikovať na vonkajšiu a vnútornú stranu domu, na steny, dvere a okná. Odporúča sa to robiť za suchého počasia, pretože vlhkosť môže zabrániť správnemu priľnutiu prípravku na povrch.

Na aplikáciu výrobku môžete použiť rozprašovač alebo fľašu s rozprašovačom

. Ak sa rozhodnete použiť rozprašovač, uistite sa, že roztok je zriedený na 10 % a že výrobok je pred začatím práce dobre pretrepaný. Potom výrobok rovnomerne nastriekajte na viditeľné povrchy stien, dverí a okien. Odporúča sa tiež opakovať aplikáciu prípravku aspoň raz za mesiac, aby sa zachovala jeho účinnosť.

Vytváranie prírodný repelent na zabránenie močeniu psov pred vaším domom sa môže zdať náročné, ale dodržiavaním týchto jednoduchých tipov budete schopní vytvoriť bezpečný a účinný produkt s použitím prírodných zložiek, ktoré nájdete doma.

Čtěte také  Kto by si pomyslel, že vysávač sa dá premeniť na multifunkčný nástroj? Tu sú 4 rôzne spôsoby, ako ho môžete použiť!

Je dôležité sledovať účinnosť vášho repelentu a v prípade potreby ho zmeniť. S trochou trpezlivosti čoskoro nájdete dokonalý vzorec, ktorý udrží nežiaduce psy mimo vášho domova.

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.