Accueil » Novinky » Ťažká hádanka: nájdite umiestnenie všetkých kvádrov tak, aby každá priamka obsahovala 6 rôznych znakov.

Ťažká hádanka: nájdite umiestnenie všetkých kvádrov tak, aby každá priamka obsahovala 6 rôznych znakov.

Skúste vyriešiť túto logickú hru a otestujte svoju intelektuálnu úroveň a zároveň sa zabavte.

Hádanky vždy fascinovali mladých aj starších: sudoku, hádanky, hlavolamy atď. Bavia nás a sme na ne hrdí, keď sa nám podarí nájsť správne riešenie. Keďže si vyžadujú mnohé schopnosti a vlastnosti, čím je hlavolam zložitejší, tým viac zlepšuje mnohé mozgové schopnosti.

Prezentácia hádaniek

Tento hlavolam je ideálny na udržanie pozornosti zábavným spôsobom. Udrží váš mozog dlhšie zdravý a zároveň zlepší vašu pamäť.

Riešenie hlavolamu zvýši vašu schopnosť sústrediť sa, aj keď sa práve nehráte. Má vám ponúknuť rozptýlenie od času a každodenného života. Budete si môcť oddýchnuť a zároveň znížiť svoju úzkosť a stres. Sústredením sa na tento hlavolam budete môcť vykročiť tou správnou nohou a budete sa cítiť pokojnejšie.

Dnešnou úlohou je 3D sudoku. Hra sa líši od klasického sudoku, pretože tu mriežky nie sú vyplnené číslami, ale symbolmi.

Čtěte také  IQ test: Iba GENIE dokáže vyriešiť túto zložitú hádanku: kto je najmenej divoký a nebezpečný?
© scpen

 

Ak sa na obrázok pozriete pozorne, všimnete si, že niektoré časti chýbajú. Vašou úlohou je vyplniť mriežku tak, aby každá priamka obsahovala 6 rôznych znakov. Aby ste to dokázali, odporúčame vám vybrať si z 8 dostupných blokov.

Pred výberom začnite tým, že si pozorne pozriete obrázok. Na premýšľanie si môžete vziať toľko času, koľko chcete, pretože hra nemá žiadne obmedzenia. Sústreďte sa čo najviac, aby ste dostali správny blok na správne miesto. Odstráňte všetky zdroje rozptýlenia a rozrušenia, aby vaša analýza nebola sťažená.

Odpovedzte na hádanku

Podarilo sa vám správne umiestniť bloky? Na obrázku nižšie môžete vidieť správny spôsob umiestnenia všetkých blokov bez chýb.

© scpen

 

Ak sa vám to podarilo, gratulujeme vám. Svedčí to o tom, že máte dobré logické a pozorovacie schopnosti. Môžete sa pokúsiť hrať ďalšie hádanky, aby ste si svoje zručnosti zdokonalili. Môžete tak zlepšiť svoje schopnosti riešiť problémy a premýšľať.

Čtěte také  Optická ilúzia Mozgová výzva: Ak máte zrak 50/50, nájdite číslo 016 za 18 sekúnd

Ak sa vám to nepodarí, môžete sa pokúsiť vyriešiť iné hádanky, vizuálne testy alebo iné ľahšie IQ testy. Týmto tréningom si vypestujete vlastnosti trpezlivosti a vytrvalosti. Nájdenie správneho riešenia vás totiž odmení za všetku vašu snahu o sústredenie a zároveň naučí váš mozog jednu cennú vec: vytrvalosť sa oplatí. Je to skutočná lekcia života a myslenia.

Ak vás tento hlavolam zaujal a pobavil, môžete sa oň podeliť so svojimi priateľmi, rodinou a kolegami.

 

Súvisiaci príspevok

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.