Accueil » Novinky » Tipy a triky od profesionálov, ako sa zbaviť krtkov v záhrade

Tipy a triky od profesionálov, ako sa zbaviť krtkov v záhrade

Tento malý hnedočierny cicavec, ktorý žije najmä pod pôdou vašej záhrady, môže spôsobiť škody na vašich výsadbách. Poznáme ho najmä podľa valcovitého tela pokrytého hustou tmavohnedou srsťou, ktoré meria v priemere asi 10 cm a váži okolo 100 gramov. Hoci tieto cicavce nie sú škodlivé, podzemné chodby, ktoré vyhĺbili, môžu spôsobiť problémy, ako napríklad pokles pôdy alebo zničenie koreňov našich plantáží.

Ale prečo sú v mojej záhrade krtkovia? V skutočnosti sa tento malý živočích živí takmer výlučne hmyzom, čo znamená, že ak je vaša záhrada domovom krtkov, znamená to, že vaša pôda je bohatá a kvalitná. Krtkovia a vyhrabané diery však môžu zničiť váš trávnik, preto je najvyšší čas, aby ste vedeli, ako sa krtkov zbaviť!

Pozorovanie krtkov v záhrade

Krtkov v záhrade odhalíte tak, že sa pozorne pozriete na pôdu a hľadáte krtince po celom trávniku, ako aj poškodené korene, ktoré sa ľahšie objavujú. Všimnite si tiež, že krtkovia majú tendenciu zdržiavať sa v blízkosti vlhkých oblastí, preto si dávajte pozor na miesta, kde sa udržiava vlhkosť.

Čtěte také  Test osobnosti: Vidíte súrodencov? Ako dômyselné je vaše IQ, aby ste ich rozpoznali?

Prírodné tipy proti krtkom

Existuje niekoľko prírodných trikov na odohnanie krtkov bez toho, aby ste im ublížili:

  • Do dier po krtkoch nasypte kávovú usadeninu, silný zápach ich dostatočne odplaší.
  • Nastriekajte biely ocot priamo na krtince, odpudzujúci zápach by ich mal odradiť.
  • Zmes jedného litra horúcej vody a jednej polievkovej lyžice vinylu alebo kamenca nalejte priamo na krtince.
  • V blízkosti krtkov vysádzajte aromatické rastliny, napríklad divý cesnak, žihľavu, palinu, levanduľu, rozmarín alebo mätu.
  • Používajte plamienky na krtkov, ktoré nie sú najprívetivejšou metódou, ale určite najúčinnejšou.

Hoci krtkovia nie sú škodliví, je dôležité, aby ste ich do záhrady nepúšťali. Preto si zapamätajte tieto tipy a začnite predchádzať alebo odstraňovať krtkov vo svojom dome.

Čo ak sa znamienok stále nemôžem zbaviť?

Ak zistíte, že vyššie uvedené prírodné tipy nie sú dostatočné, môžete zvážiť použitie radikálnejších metód, ako je napríklad použitie pascí na krtkov, ktoré, žiaľ, nezaručujú dobré výsledky. Najmä preto, že tieto zvieratá je veľmi ťažké odchytiť, pretože sú veľmi citlivé na ľudskú činnosť. Ak si nie ste istí, čo robíte, odporúčame vám obrátiť sa na odborníka na deratizáciu krtkov, ktorý vám poradí najlepší spôsob riešenia problému.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ricica jakub (@ricicaja)


S trochou organizácie a trpezlivosti môžete dosiahnuť dokonalé výsledky. Začnite teda lokalizáciou krtincov a potom najprv vyskúšajte vyššie uvedené prostriedky. A ak nezaberú, neváhajte sa obrátiť na odborníka na deratizáciu krtkov, ktorý bude vedieť, aké prípravky a nástroje použiť, aby ste sa týchto malých cicavcov zbavili.

Čtěte také  Ak máte 50/50 Vision Nájdite slovo Booty medzi Boozy za 13 sekúnd

Krtky sú užitočné živočíchy, ktoré pomáhajú zlepšovať kvalitu pôdy tým, že ju odvodňujú a prevzdušňujú svojimi podzemnými chodbami. Môžu však spôsobiť škody na výsadbách, preto je dôležité držať ich na uzde. Preto sa uistite, že vaša pôda je kvalitná, a použite 8 prírodných tipov uvedených vyššie, aby ste krtkov od svojej záhrady odohnali. Ak aj po dodržaní týchto tipov a riešení máte stále ťažkosti, neváhajte sa do mája 2023 obrátiť na profesionálneho hubiteľa krtkov, aby ste získali čistú a bezpečnú záhradu.

 

Súvisiaci príspevok

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.