Accueil » Dom » Tipy na čistenie matraca: odstránenie škvŕn, roztočov a nepríjemných pachov

Tipy na čistenie matraca: odstránenie škvŕn, roztočov a nepríjemných pachov

Ak máte matrace ktoré potrebujú vyčistiť, nemusíte hľadať ďalej. V tomto článku vám ponúkame 5 domácich tipov ktoré vám pomôžu dôkladne vyčistiť váš matrac bez škvŕn, roztočov a zlých zápachu. Výsledkom bude čistejší a zdravší matrac.

Príprava matraca na čistenie

Prípravu matraca na čistenie je potrebné začať oprášením. To sa vykonáva vysávaním celého povrchu matraca, pričom sa nesmie zabudnúť na švy a záhyby. Môžete tiež použiť mäkkú kefu na odstránenie žmolkov a iných drobných nečistôt, ktoré sa nahromadili v priebehu rokov.

Po dokončení tohto procesu by ste potom mali odstrániť všetky prikrývky a iné obliečky alebo povlaky na vankúše. Potom môžete využiť možnosť vyprať ich v práčke a matrac ešte raz povysávať. Tento krok je veľmi dôležitý, pretože odstráni chlpy domácich zvierat a prach, ktorý sa v matraci nahromadil.

Odstránenie škvŕn

Škvrny môžu byť skutočnou bolesťou hlavy a je dôležité ich čo najrýchlejšie odstrániť. Matrac je možné vyčistiť vodou a neutrálnym mydlomale nie vždy sa odporúča, pretože môže zanechať zvyšky. Na odstránenie škvŕn je najlepšie používať výrobky špeciálne určené na tento účel.

Čtěte také  Ako vyčistiť gril?

Tieto výrobky sú zvyčajne roztoky na báze rozpúšťadiel, alkoholu alebo čistiacich prostriedkov. Možno ich naniesť priamo na škvrnu a zotrieť čistou, suchou handričkou. Ak sa škvrna odstraňuje ťažšie, môžete handričku pred utieraním mierne navlhčiť.

Existujú aj špeciálne čistiace prostriedky na matrace, ktoré nielen odstraňujú škvrny, ale poskytujú aj dodatočnú ochranu pred znečistením. Špeciálne čistiace prostriedky nájdete vo väčšine obchodov s posteľnou bielizňou alebo aj na internete.

Ľahko sa používajú a sú veľmi účinné na odstránenie rýchlo a dôkladne odstráni škvrny.

Zbavenie sa roztočov

Prachové roztoče sú malé druhy hmyzu, ktoré sa živia organickými časticami a nachádzajú sa najmä v posteliach a matracoch. Preto je dôležité ich eliminovať, aby sa zachovala dobrá hygiena v spálni.

Ak sa chcete zbaviť roztočov, mali by ste:

  • Pravidelne vetrajte miestnosť
  • Vysávanie matraca a prestieradiel
  • Pravidelne vymieňajte prestieradlá a poťahy matracov
  • Čistite matrac prípravkom proti roztočom
  • Nanášanie prípravku proti roztočom na matrac v noci
Čtěte také  Máte na oblečení olejovú škvrnu? Nepodliehajte panike, objavte naše tipy na odstránenie škvrny!

Dodržiavaním týchto pravidiel sa môžete zbaviť roztočov a udržať matrac čistý a zdravý.

Odstráňte nepríjemné pachy

Zlé zápachy môžu byť veľmi nepríjemné a často sa ťažko odstraňujú. Existujú však jednoduché a účinné metódy na sa ich zbaviť nepríjemné pachy. Prvým krokom je vyvetranie miestnosti a vyčistenie matraca vysávačom.

Môžete tiež použiť osviežovač vzduchu špeciálne navrhnutý pre nábytok, nastriekaním na matrac a posteľnú bielizeň. Možno použiť aj esenciálne oleje, ako je citrón, levanduľa alebo tymián. Použite ich spolu s vlhkým uterákom na . odstránenie nepríjemných pachov.

Môžete tiež použiť jedlú sódu a horúcu vodu na dezodorizovať. Zmiešajte jednu šálku jedlej sódy s jednou šálkou teplej vody a naneste ju na matrac a jemne ju vydrhnite kefkou. Potom nechajte prípravok pôsobiť niekoľko hodín a až potom ho odstráňte a matrac úplne vysušte.

Okrem toho môžete použiť aj biely ocot zriedený vo vode na neutralizovať neutralizuje nepríjemné pachy. Po použití všetkých týchto metód sa odporúča umiestniť na matrac ľahké prikrývky, ktoré pohltia ďalšie pachy.

Čtěte také  Najlepšie tipy na dôkladné čistenie interiéru vozidla

Na stránke . 5 domácich tipov uvedené v tomto článku sú ľahko realizovateľné a veľmi účinné na rýchle čistenie matraca bez použitia chemikálií. Pomáhajú zbaviť sa škvŕn, roztočov a nepríjemných pachov. Pravidelné čistenie matraca je nevyhnutné na zachovanie jeho životnosti a zdravého prostredia.

Súvisiaci príspevok

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.